Mikroplastik – niewidoczne zagrożenie

650

Ochrona środowiska to nasz obowiązek, choć wydaje się, że te słowa mają małe znaczenie w dzisiejszym konsumpcyjnym społeczeństwie. Wytwarzamy góry odpadów, a ich głównym składnikiem są tworzywa sztuczne potocznie zwane plastikiem. To problem, z którym staramy się walczyć, ale gdy nie rozumie się z czym walczymy to trudno o zwycięstwo. Czy mamy świadomość jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą ten z pozoru niegroźnie wyglądający materiał, który wykorzystujemy do produkcji ogromnej części dzisiejszych dóbr?
Powierzchnia oceanów i mórz na dziś dzień to blisko 72 % globu . Woda pitna to zaledwie 2,5% spośród wszystkich wód, a jej jakość coraz bardziej zaskakuje. Czy mikrodrobiny plastiku są już jej znaczącym składnikiem?

Celem prezentacji jest dotarcie do odbiorcy i zmiana jego postawy, zwrócenie uwagi na problem, jakim jest mikroplastik dla środowiska i bezpośrednio dla człowieka. Firma WESSLING może być partnerem dla każdego, kto chce podjąć problem i aktywnie przeciwdziałać zagrożeniu. 

Firma zajmuje się takimi analizami, wykonuje je w wielu matrycach i jest jednym z niewielu europejskich laboratoriów, które posiadają sprzęt, a przede wszystkim wiedzę, jak to wykonać. Firma oferuje też doradztwo i konsulting dla swoich klientów.

Rafał Łazanowski
WESSLING Polska

Rafał Łazanowski jest menadżerem ds. rozwoju biznesu w WESSLING Polska. Związany z firmą od 2016 roku. W swojej karierze zajmował się projektami remediacji, raportami początkowymi, analizami wodno-gruntowymi. Obecnie skupia się na pracy w branży emisji zanieczyszczeń do powietrza oraz certyfikacji wielokryterialnej BREEAM. Zmianę negatywnego wpływu człowieka na środowisko rozwijał już w pracy z produktami dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Pasjonat podróżnictwa, człowiek kochający adrenalinę. Uprawia canyoning i kocha sporty zimowe. Miłośnik Italii, do której chętnie powraca, by nabrać sił przed kolejnymi wyzwaniami.

Poprzedni artykułNowi Członkowie Klastra
Następny artykułInternational Research Foundation Sano seeking to appoint a Director for the Centre