Projekty realizowane w latach 2016 – 2020
- (TTB) LifeScience Business Academy – AHA (2023)
Celem działania było wsparcie przedsiębiorców, organizacji społecznych i instytucji publicznych z subregionów Małopolski w przygotowaniu i rozwijaniu lokalnych inicjatyw i projektów innowacyjnych, zwiększających zakres i atrakcyjność oferty produktów i usług adresowanych do osób starszych.
- (TTB) LifeScience Business Academy (2022)
Zadania polegające na organizacji przedsięwzięć technologicznych (m.in. konferencje, seminaria, warsztaty, spotkania networkingowe, przedsięwzięcia łączące różne z powyższych aktywności), organizowane głównie przez podmioty działające aktywnie w społeczności start-upowej, które mają na celu rozwój środowiska start-upowego, promowanie postaw przedsiębiorczych i nowoczesnych technologii
- TTB) Akademia LifeScience Startup II (2021)
Celem projektu jest systematyczne wspieranie społeczności innowatorów z sektora life science w Małopolsce w przygotowaniu i rozwijaniu przedsięwzięć biznesowych opartych na innowacyjnych pomysłach i technologiach, rozwiązujących problemy z zakresu zdrowia i jakości życia.
- (TTB) Akademia LifeScience StartUp (2020)
Celem projektów było systematyczne wspieranie społeczności innowatorów z sektora life science w Małopolsce w przygotowaniu i rozwijaniu przedsięwzięć biznesowych opartych na innowacyjnych pomysłach i technologiach, rozwiązujących problemy z zakresu zdrowia i jakości życia.
- ProBio Małopolska 2.0 (2020-2022)
W ramach projektu ProBio Małopolska 2.0. wspieraliśmy firmy sektora MŚP, mające swoją siedzibę w Małopolsce oraz prowadzące działalność innowacyjną.
- Eurogrant „Accord” (2021-2022)
Celem projektu ACCORD-H było przyjęcie i wdrożenie skalowalnych cyfrowych rozwiązań Smart Health w sektorach zdrowia publicznego i prywatnego.
- Eurogrant „HealthGoDigital!” (2021-2022)
Celem projektu było uzyskanie finansowania z programu Digital Europe: European Digital Innovation Hubs (EDIH): złożenie w terminie do 22.02.2022 i w konsekwencji otrzymanie grantu na prowadzenie EDIH. Planowany EDIH skupiał się na cyfryzacji podmiotów ochrony zdrowia.
- (CE4BIG) Cluster Excellence for Business, Innovation and Growth in the health sector (2020-2022)
The project CE4BIG – Cluster Excellence for Business Innovation and Growth in the Health Sector, was selected to receive funding under the EU COSME “European Cluster Excellence” initiative, which aims to foster cluster collaboration on a European-wide scale. The ultimate objective is to strengthen both, clusters and SMEs, to jointly master global competition and work on the answers to the challenges of personalized medicine.
- (DISH) Digital & Innovation Skills Helix in Health (2019-2022)
DISH is co-funded by the Erasmus+ Programme of the European Union, Key Action 2 Cooperation for Innovation and the Exchange of Good Practices – Sector Skills Alliance
- (AMICI) Anti Microbial Coating Innovations to prevent infectious disease (2016-2020)
Celem projektu było stworzenie i rozwój europejskiej sieci współpracy instytucji i ekspertów w dziedzinie powłok antybakteryjnych oraz skoordynowanie międzynarodowych badań w tym zakresie. Klaster LifeScience Kraków i Uniwersytet Jagielloński są polskimi partnerami w konsorcjum projektowym obejmującym 32 kraje.
Projekty realizowane w latach 2016 – 2020
- (VI) Inicjatywa Awangarda (2019)
Celem ogólnym działania było rozwinięcie i wsparcie w Małopolsce, długoterminowej współpracy ukierunkowanej na rozwój nowych technologii w dziedzinach Biogospodarki i Druku 3D, jako składników inteligentnych specjalizacji Regionu. W tym kontekście celem była także integracja różnych działań realizowanych w Regionie i wypracowanie spójnego programu rozwoju. Działanie wpisuje się w cele strategiczne oraz założenia i strukturę współpracy Grup Tematycznych (SIG) Klastra LifeScience Kraków.
- (ProVaHealth) Project Validation in Health (2018-2020)
Celem projektu ProVaHealth było usunięcie barier, spowalniających wprowadzanie na rynek innowacji oraz ułatwienie dostępu do rynku MŚP, działającym w obszarze zdrowia.
- (CECM) Centre for New Methods in Computational Diagnostics and Personalised Therapy (2017-2018)
Celem projektu było opracowanie Business Planu dla Centrum Doskonałości w zakresie nowych metod obliczeniowej diagnostyki i terapii spersonalizowanej, które przyczyni się do wdrożenia innowacyjnych rozwiązań medycznych opartych na modelach obliczeniowych, wprowadzenia nowych produktów i usług na rynek oraz rozwoju technologii wspierających spersonalizowaną opiekę zdrowotną. Projekt zakładał także rozwój algorytmów i technologii stosowanych w medycynie, wzmacnianie sektora MŚP zajmującego się diagnostyką i terapią oraz tworzenie wysoko cenionych publikacji naukowych, patentów i grantów badawczych.
- Life Science StartUp Scena (TTB) (2018)
Zadanie polegały na przygotowaniu i realizacji cyklu otwartych spotkań pod nazwą „Life Science StartUp Scena” oraz organizacji Dnia Otwartego Klastra LifeScience Kraków.
- LivingLab dla Zdrowego i Aktywnego Życia (2018)
Zadanie polegało na wsparciu przedsiębiorców i innowatorów poprzez działania realizowane w ramach koncepcji Żywego Laboratorium(Living Labu) adresującego wyzwania związane ze starzejącym się społeczeństwem oraz potrzebą zdrowego, aktywnego i niezależnegożycia (AHA- Active Healthy Aging).
- (ProBio) PROmocja Bio-Regionu Małopolska (2016-2018)
Projekt koncentrował się na budowaniu pozycji Małopolski jako lidera wśród bio-regionów Europy Środkowo-Wschodniej, poprzez rozwój innowacyjnego ekosystemu w sektorze life science i wspieranie MŚP na różnych etapach ich działalności. W ramach projektu realizowano kompleksowe działania, takie jak promocja regionu, rozwój kompetencji, wsparcie udziału w targach branżowych, misjach eksperckich oraz nawiązywanie kontaktów z inwestorami, a wszystko to w zgodzie z Regionalną Strategią Innowacji, by zwiększyć konkurencyjność i innowacyjność gospodarki Małopolski.
- (ECRI) Excellence Cluster for Regional Improvement (2016-2018)
The ECRI project is composed of four Life Science clusters with the common objective to improve the performance of the four consortium clusters, achieve and maintain cluster excellence in order to strengthen the competitiveness of their actors,- in particular SMEs- and foster trans-cluster cooperation.
- (BFCC) Baltic Fracture Competence Center (2016-2019)
Celem projektu BFCC była poprawa wyników leczenia złamań oraz jakości w zakresie ich rozumienia, analizowania, rozpoznawania oraz optymalizacji kosztów społeczno-ekonomicznych, poprzez utworzenie lub zintegrowanie, a następnie udostepnienie uniwersalnej platformy rejestrów złamań, służącej pogłębianiu wspólnie prowadzonych badań, gromadzeniu wiedzy, udostępnianiu wyników badań oraz pobudzaniu wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami i placówkami medycznymi.