Dlaczego warto korzystać z ProBio Małopolska? – nasi uczestnicy na 8th International Conference on Silicon in Agriculture

906

Za nami wydarzenie 8th International Conference on Silicon in Agriculture – międzynarodowa konferencja dotycząca przyszłości zastosowania krzemu w sektorze rolnictwa. Tegoroczna konferencja z udziałem najpopularniejszych naukowców z branży odbyła się w dniach 23-26 Maja w USA w stanie Luizjana. W ramach projektu ProBio 2.0 udział w targach wzięła firma Intermag, której podsumowanie znajdziecie poniżej.

Międzynarodowa Konferencja na temat Krzemu w Rolnictwie (ICSA) to jedyna tego typu konferencja dotycząca krzemu, która ma na celu omówienie najnowszej wiedzy, korzyści i ważnych zagadnień związanych z zastosowaniem krzemu w rolnictwie. Tematyka konferencji rozciąga się od chemii stymulatorów  krzemowych, poprzez wpływ krzemu na glebę i  uprawę roślin  w  również w warunkach stresu suszy i jego skuteczności w zwalczaniu patogenów, a także wpływ krzemu na żywienie  ludzi i zwierząt. Ten międzynarodowy wymiar konferencji łączy światową wiedzę dotyczącą krzemu w uprawie roślin.

ICSA odbywa się co trzy lata na całym świecie. Konferencje rozpoczęły się w 1999 r. na Florydzie w Stanach Zjednoczonych następnie 2002 r. w Tsuruoka w Japonii, 2005 r. w Uberlandii w Brazylii, 2008 r. w Durbanie w RPA, 2011 r. w Pekinie w Chinach, 2014 r. w Sztokholmie w Szwecji oraz w 2017 w Bengaluru, Karnataka, Indie.

Z uwagi na to, że w wydarzeniu uczestniczą zarówno naukowcy jak i przedstawiciele biznesu podczas konferencji można dowiedzieć się o najnowszych osiągnieciach naukowych związanych za aplikacją preparatów krzemowych w uprawie roślin, jak również poznać praktyczne aspekty związane z komercyjnym zastosowaniem biostymulatorów krzemowych w rolnictwie. Przedstawiciele firmy Intermag już po raz trzeci aktywnie uczestniczą w tym wydarzeniu prezentując (formie wykładów i posterów ) wyniki swoich prac badawczych w kontekście  wyników skuteczności biologicznej komercjalizowanych przez Intermag biostymulatorów krzemowych.


Jeśli reprezentujesz MŚP z Małopolski i chcesz wziąć udział w targach i misjach międzynarodowych – zgłoś się do nas i dowiedz się jak możemy sfinansować Twój wyjazd.

ProBio Małopolska

W ramach projektu ProBio Małopolska 2.0. wspieramy firmy sektora MŚP, mające swoją siedzibę w Małopolsce oraz prowadzące działalność innowacyjną.

Osoba kontaktowa: Beata Osolińska
Mail: bosolinska@lifescience.pl
Tel. 512 073 207 

Dołącz do projektu! Skontaktuj się, omówimy szczegóły!

Poprzedni artykułDlaczego warto korzystać z ProBio Małopolska? – nasi uczestnicy na targach Euro PCR
Następny artykułJak pomóc pacjentom w redukcji stresu w okresie rekonwalescencji? – STARS Final Conference