Dlaczego warto korzystać z ProBio Małopolska? – nasi uczestnicy na targach FIME

863

Od ponad 30 lat targi FIME to wydarzenie organizowane w Miami Beach, gromadzące tysiące producentów, dostawców urządzeń i sprzętu medycznego, dystrybutorów i innych pracowników służby zdrowia ze Stanów Zjednoczonych, Ameryki Środkowej, Południowej i Karaibów. Zapraszamy do kolejnej relacji uczestników wyjazdu w ramach projektu ProBio Małopolska przygotowanej przez firmę Farmabol oraz do wcześniej opublikowanej relacji od firmy Medical Simulation Technologies.

Pierwszy raz uczestniczyliśmy na targach FIME w USA. Po okresie pandemii frekwencja dopisała i można było odbyć szereg ciekawych spotkań z firmami zajmującymi się szeroko pojętym zdrowiem.

Porównując z innymi konferencjami i targami, FIME to na pewno pozycja obowiązkowa dla firm chcących rozpocząć lub rozwijać swoje relacje biznesowe w USA ale też szeroko pojętej Ameryce Łacińskiej. W naszym przypadku posiadając biuro w Atlancie (Georgia) były to owocne targi mające na celu nawiązanie nowych relacji biznesowych oraz podtrzymanie obecnych – tutaj zawsze rozmowa twarzą w twarz przynosi znakomite rezultaty w porównaniu z wideokonferencjami.

Udało się nam nawiązać dwie ciekawe i obiecujące relacje biznesowe – jesteśmy po podpisaniu NDA/CDA z tymi firmami oraz w trakcie negocjacji. Mamy też umówione spotkanie twarzą w twarz na targach MEDICA w Dusseldorfie.

Ciekawie prezentowały się też panele dyskusyjne; mnie szczególnie zainteresował wątek AI w Healthcare. Lekarz prowadzący szpital w USA podawał przykłady jak sztuczna inteligencja (mimo oporu części środowiska lekarskiego) przynosi realne korzyści dla pacjentów. Tutaj przytoczył też przykład księgowych, którzy obawiali się kiedyś kalkulatorów, które mogą ich zastąpić. W rzeczywistości po ich wprowadzeniu mogli obsłużyć większą liczbę klientów. Tutaj analogicznie lekarze z wykorzystaniem sztucznej inteligencji będą mogli przyjmować większą liczbę pacjentów.

 Bolesław Kurczab, Farmabol


Jeśli reprezentujesz MŚP z Małopolski i chcesz wziąć udział w targach i misjach międzynarodowych – zgłoś się do nas i dowiedz się jak możemy sfinansować Twój wyjazd.

ProBio Małopolska

W ramach projektu ProBio Małopolska 2.0. wspieramy firmy sektora MŚP, mające swoją siedzibę w Małopolsce oraz prowadzące działalność innowacyjną.

Osoba kontaktowa: Beata Osolińska
Mail: bosolinska@lifescience.pl
Tel. 512 073 207 

Dołącz do projektu! Skontaktuj się, omówimy szczegóły!

Poprzedni artykułPrevlly – innowacyjność w podejściu do prewencji przeciwodleżynowej
Następny artykułCo w Klastrze piszczy? – czyli nowe wyzwania na 2023 rok!