Life Science w Wiedniu – najlepsza lokalizacja dla polskich firm!

520

Czy myślisz o rozpoczęciu działalności gospodarczej w obszarze life science w Wiedniu? Weź udział w wyjątkowym webinarze, organizowanym przez Vienna Business Agency oraz LISAvienna, we współpracy z Klastrem LifeScience Kraków i Klastrem MedSilesia. To seminarium internetowe, które na żywo dostarczy praktycznych informacji o wiedeńskim ekosystemie nauk przyrodniczych.

Nasi Eksperci podzielą się szeregiem ciekawych i przydatnych informacji dla wszystkich, którzy są zainteresowani rozpoczęciem działalności gospodarczej w obszarze lifescience w Wiedniu. Będzie o możliwościach finansowania, przestrzeni laboratoryjnej, kontaktach z partnerami programistycznymi, możliwości nawiązywania kontaktów w ramach współpracy klastrów…

Dlaczego Wiedeń?

Wiedeń jest centrum austriackiej biotechnologii, przemysłu farmaceutycznego i produkcji urządzeń medycznych. Wiedeński sektor nauk lifescience bardzo się rozwinął w ostatnich latach. W sumie około 37.600 osób pracuje w 554 firmach, instytucjach badawczych i innych kluczowych organizacjach zajmujących się naukami o życiu w Wiedniu. Oprócz zapewnienia atrakcyjnych miejsc pracy przemysł generuje przychody w wysokości około 12,2 mld EUR rocznie. Wszystkich 20 największych globalnych graczy w tej branży działa w Wiedniu. Wiele z nich ma w mieście jednostkę sprzedaży i kliniczną jednostkę badawczą, która przygotowuje i monitoruje badania kliniczne, na przykład Novartis, Pfizer i Takeda. Poza tym w Wiedniu rośnie liczba innowacyjnych firm rozpoczynających działalność, głównie w dziedzinie biotechnologii medycznej. Więcej informacji w raporcie.

Tematy spotkania:

  • Wielkość i potencjał rynku w segmentach biotechnologii, farmacji i urządzeń medycznych
  • Możliwości współpracy z wiedeńskimi firmami: matchmaking, JV i inne projekty
  • Programy finansowania i wniosek o dotacje na badania i rozwój
  • Programy wsparcia i akceleratory dla start-upów
  • Korzyści z rozwoju firmy w Wiedniu
  • Porady, jak zacząć

Eksperci:

Jürgen Fuchs, Lisa Vienna, VBA
Nicolai Rodimov, VBA International Business
Kazimierz Murzyn, Klaster LifeScience, Kraków
Izabela Czeremcha, Klaster MedSilesia, Gliwice

Webinar odbędzie się 22 czerwca w godz. 11.00 – 12.00

Zarejestruj się na wydarzenie poprzez formularz, do piątku, 22 czerwca 2020 do godziny 9:00. Po tym terminie, aby zgłosić swój udział, wyślij e-mail na adres feldman@viennabusinessagency.com. Webinar odbędzie się na platformie Webex.

Zapisz się

Więcej informacji na stronie oraz w serwisie LinkedIn.

Polecamy i zapraszamy!

Zachęcamy również do zapoznania się z ciekawym raportem Vienna Lifescience 2018/19