Dzień Otwarty Klastra LifeScience Kraków – Podsumowanie spotkania

1457

12 października 2021 roku spotkaliśmy się na Dniu Otwartym Klastra LifeScience Kraków. Nasze doroczne spotkanie – w tym roku nietypowe pod każdym względem – cieszyło się dużym zainteresowaniem. Nietypowe….. ponieważ pierwsze po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Z tego samego powodu spotkaliśmy się w wersji online. Mimo to odwiedziliście nas, za co bardzo dziękujemy ?.

Wstępem Dnia Otwartego było przywołanie przez Kazimierza Murzyna – Dyrektora Zarządzającego Klastrem LifeScience Kraków, aktualnej strategii Klastra, omówienie najważniejszych celów i zadań stojących przed naszą społecznością oraz zmian, które w związku z ciągłym rozwojem sektora lifescience, muszą być wprowadzone w opracowywanej, nowej strategii Klastra. Przedstawione zostały projekty, w których Klaster bierze udział, zwłaszcza te, które oferują możliwości nawiązywania współpracy (np. CE4BIG ze swoim programem ClusterXChange).

Następnie scena (ekran) w całości została oddana naszym Partnerom, którzy wygłosili 10 ciekawych i inspirujących prezetacji. Wystąpili: Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN im. Jerzego Habera, Jagiellońskie Centrum Innowacji, Biomed Lublin, Intermag, Szpital Uniwersytecki w Krakowie, ZPOW Agros Nova, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rolniczy, Polbionica, Prodromus. Wszystkim prelegentom serdecznie dziękujemy za wystąpienia. Tych z Państwa których zainspirowały, zainteresowały poruszane tematy zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z prelegentami, lub za naszym pośrednictwem.

Na zakończenie pierwszej części spotkania Kazimierz Murzyn ogłosił wyniki konkursu #Logo Klastra na wakacjach. Nagrodą główną był bezpłatny bilet na, zbliżającą się wielkimi krokami, konferencję Life Science Open Space 2021. Dodatkowo laureat zostanie uhonorowany butelką dobrego, pełnego wakacyjnego słońca, wina, oraz otrzyma możliwość, wspólnie ustalonych, specjalnych działań promocyjnych. A zwycięzcą konkursu został….. Bartosz Konopka za zdjęcie „Klaster – naturally hidden”. Gratulujemy ?

Druga część spotkania była w całości poświęcona podsumowaniu projektu pilotażowego “Organizacja struktury zarządczej i animacja Procesu Przedsiębiorczego Odkrywania w ramach wybranej inteligentnej specjalizacji Województwa Małopolskiego”. W tej części wszyscy uczestnicy projektu podzieli się swoimi spostrzeżeniami i opiniami. Z ramienia zleceniodawcy wystąpił Andrzej Bańka – Zastępca Dyrektora Departamentu Nadzoru właścicielskiego i Gospodarki UMWM, ekspertów reprezentował dr Jarosław Osiadacz, a animatorów Zdzisław Wolny, Grupa BST Sp. z o.o. Najważniejszymi uczestnikami byli jednak interesariusze biorący udział we wszystkich etapach projektu. W ich imieniu wystąpił prof. Maciej Szaleniec z Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN im. Jerzego Habera oraz  dr hab. Marzena Smol z Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN. 

Ostatnim punktem spotkania był panel dyskusyjny, moderowany przez Kazimierza Murzyna, podsumowujący kluczowe działania w projekcie w kontekście całego ekosystemu inteligentnych specjalizacji w Małopolsce oraz wizji dalszego rozwoju. 

Panel dyskusyjny podczas Dnia Otwartego Klastra LifeScience Kraków

W Dniu Otwartym uczestniczyło 121 osób. Mamy nadzieję, że dla wszystkich była to okazja do nawiązania kontaktów, które przełożą się na nowe możliwości współpracy i na realizację kolejnych innowacyjnych projektów w obszarze Zdrowia i Jakości Życia. 

Wszystkim uczestnikom i prelegentom serdecznie dziękujemy za obecność i podzielenie się swoimi doświadczeniami.   

Organizatorem spotkania był Klaster LifeScience Kraków oraz Grupa BST Sp. z o.o. Spotkanie organizowane w ramach projektu pilotażowego „Organizacja struktury zarządczej i animacja Procesu Przedsiębiorczego Odkrywania w ramach wybranej inteligentnej specjalizacji Województwa Małopolskiego”.

Poprzedni artykułELSEVIER Research Impact Leaders Awards – dla naszego Partnera, Uniwersytetu Jagiellońskiego!
Następny artykułTłumaczenia w branży life science – od kuchni!