Srebrna Odznaka Jakości Zarządzania dla Klastra LifeScience Kraków

837

Z przyjemnością informujemy, że Klaster LifeScience Kraków uzyskał międzynarodową odznakę „Cluster Management Excellence Silver Label Certificate” , czyli Srebrną Odznakę Jakości Zarządzania Klastrem, kolejny stopień europejskiego certyfikatu doskonałości.

Klaster LifeScience Kraków został poddany analizie benchmarkingowej i audytowi certyfikacyjnemu, które wykazały, że procesy zarządzania klastrem, które systematycznie są wdrażane w organizacji, przebiegają pozytywnie i potwierdzają jakość oraz oddziaływanie Klastra w Regionie i na arenie europejskiej. Metodologia opracowana została przez międzynarodowy zespół ekspertów ESCA (European Secretariat for Cluster Analysis).

Benchmarking obejmuje następujące obszary:

  • Struktura klastra
  • Zarządzanie, strategia
  • Finansowanie
  • Świadczone usługi
  • Kontakty i interakcje z otoczeniem
  • Rezultaty działania oraz renoma klastra

Certyfikat stanowi narzędzie uwierzytelnienia organizacji klastrowych. Potwierdza ich jakość i wartość. Ma za zadanie wyróżnić je, motywować do współzawodnictwa oraz przyczyniać się do wzrostu zainteresowania klastrem potencjalnych partnerów. Jest on przyznawany przez ESCA tylko najlepszym organizacjom klastrowym i tylko na dwa lata.

Organizacja klastra zostaje także wpisana do publicznej bazy danych klastrów uczestniczących w procesie weryfikacyjnym. Bazę danych wszystkich organizacji, odnaleźć można pod adresem: www.cluster-analysis.org/benchmarked-clusters.

System przyznawania certyfikatów jest działaniem uznanym w całej Europie. Narzędzie to jest honorowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, jak również Polskie Ministerstwo Gospodarki.

Aktualnie, srebrny certyfikat posiadają dwa klastry w Polsce i ok. 50 w Europie.

Brąz, Srebro… pozostaje tylko złoto! 🙂

Działanie to realizowane było w ramach projektu CE4BIG – Cluster Excellence for Business Innovation and Growth in the Health Sector

Poprzedni artykułŻywność, Biogospodarka, Zasoby Naturalne, Rolnictwo i Środowisko – dzień informacyjny Horyzont Europa
Następny artykułLife Science Business Development