ProBio Małopolska 2.0: sukces projektu wspierającego rozwój life science w Małopolsce – podsumowujemy rezultaty!

419

Zakończone zostały działania, prowadzone w ramach trwającego 30 miesięcy projektu, ProBio Małopolska 2.0, którego celem było wzmocnienie konkurencyjności i innowacyjności małopolskich przedsiębiorstw z sektora life science. 

Internacjonalizacja i współpraca biznesowa

Projekt ProBio Małopolska 2.0 skupił się na rozwijaniu kompetencji przedsiębiorców w obszarze internacjonalizacji oraz skutecznej promocji polskich produktów na rynkach międzynarodowych. W ramach projektu odbyło się 160 godzin szkoleń i warsztatów, dostarczając uczestnikom niezbędnej wiedzy i umiejętności przydatnych w nawiązywaniu efektywnych relacji biznesowych z partnerami zagranicznymi oraz budowania marki i rozpoznawalności na arenie międzynarodowej

Spotkania B2B

Projekt zyskał szczególną uwagę uczestników poprzez możliwość udziału w wydarzeniach partneringowych, włączając Bio Convention, ArabHealth oraz Bio-Europe. 105 małopolskich MŚP i Startup’ów miało okazję uczestniczyć w targach branżowych i konferencjach, nawiązując ponad 1600 nowych kontaktów biznesowych. Uczestnicy docenili również wsparcie w postaci wyjazdów na misje międzynarodowe.

Platforma Life Science Open Space – nowe narzędzie współpracy

W ramach projektu powstała cyfrowa platforma Life Science Open Space, łącząca obecnie ponad 540 ekspertów oraz 300 organizacji z sektora life science. Platforma umożliwia m. in. publikację zapytań ofertowych, pozyskiwanie partnerów do projektów oraz współpracę w grupach tematycznych. Ważną funkcjonalnością jest organizacja i zarządzanie wydarzeniami, m.in. konferencją Life Science Open Space.

Przyszłość sektora life science w Małopolsce

Na temat potencjału innowacyjnego i kooperacyjnego sektora life science w Małopolsce można się dowiedzieć z raportów i analiz, które powstały w ramach projektu. Stworzony został również katalog ofert przedsiębiorców i instytucji innowacyjnych w regionie. Pozycje te stanowią cenne źródło informacji, które będzie można aktualizować i poszerzać o nowe zasoby.

Podsumowując projekt

Warto zauważyć, że poprzez wiedzę przekazaną w ramach warsztatów, relacje nawiązane dzięki międzynarodowym wydarzeniom, oraz wprowadzenie platformy Life Science Open Space, projekt ProBio Małopolska 2, zdecydowanie wsparł rozwój przedsiębiorczości w obszarze life science w regionie. Jest to jeden z inspirujących przykładów skutecznej inicjatywy, która ma celu wspierać powstawanie innowacji poprzez kreowanie współpracy.

Koordynatorem projektu była Fundacja Klaster LifeScience Kraków, a partnerem Fundacja Inicjatyw Innowacyjnych. Projekt był współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Więcej informacji na stronie https://lifescience.pl/projekty/probio-malopolska-2-0/

ProBio Małopolska
Poprzedni artykułExecMind pośród 10. najlepszych agencji rekrutacyjnych w Europie!
Następny artykułSpektroskopia i IoT dla zapewnienia jakości flakonów farmaceutycznych