Zakończyliśmy drugą edycje programu Akademia LifeScience StartUp – Dziękujemy za wasz udział!

531

Zakończyliśmy drugą edycje programu Akademia LifeScience StartUp – kontynuację pilotażowego programu szkoleń, kierowanego do młodych przedsiębiorców w regionie Małopolski.

Celem projektu było systematyczne wspieranie społeczności innowatorskiej z sektora life science w Małopolsce w przygotowaniu i rozwijaniu przedsięwzięć biznesowych opartych na innowacyjnych pomysłach i technologiach, z zakresu zdrowia i jakości życia. Cel ten został osiągnięty poprzez zorganizowanie 5 spotkań warsztatowych.

Został opracowany program szkoleniowo-warsztatowy stanowiący podstawowy zestaw wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych dla planowania, rozpoczynania i rozwijania działalności gospodarczej związanej głownie z sektorem life science. Program składał się 5 modułów, z których każdy stanowi samodzielnie zamkniętą tematycznie całość.

Odbyło się 5 spotkań warsztatowych, przeprowadzonych w formie zdalnej. Każdy warsztat trwał 4 godziny zegarowe. Na każde spotkanie odbywała się rejestracja. Uczestnicy mogli wziąć udział w każdym warsztacie lub tylko w kilku wybranych przez siebie tematach. Łącznie w warsztatach uczestniczyło 110 osób, w tym 59 osób unikalnych. 4 osoby uczestniczyły we wszystkich 5 tematach, ale większość osób uczestniczyła w 2-3 warsztatach.

W ramach projektu odbyły się następujące warsztaty:

  • Modele biznesowe w dynamicznym otoczeniu – czyli jak zaprojektować innowacyjny biznes w warunkach ciągłych zmian (30 osób)
  • Finansowanie rozwoju – czyli skąd i jak pozyskać fundusze na start i kolejne etapy rozwoju biznesu (19 osób)
  • Marketing i promocja – czyli jak zdefiniować i wdrażać strategie, które zapewnią przychody (25 osób)
  • Pitch Deck – czyli jak sformułować i przedstawić pomysły na biznes (22 osoby)
  • Własność intelektualna – czyli jak zabezpieczyć i wykorzystać wartość pomysłu (14 osób)

Po każdym z odbytych warsztatów została przeprowadzana ankieta, w której uczestnicy wyrażali swoje opinie i mieli możliwość przekazania uwag zarówno do prowadzących, jak i do organizatorów.

Uczestnicy warsztatów mogli skorzystać z wszystkich kontaktów i zasobów informacyjnych Klastra, za zgodą prowadzących dostali dostęp do materiałów szkoleniowych oraz bezpośredni kontakt do nich, aby mogli na bieżąco skonsultować swój pomysł/przedsięwzięcie. Wszyscy uczestnicy warsztatów zostali zaproszeni także do przedstawienia swojego przedsięwzięcia na forum podczas konferencji Life Science Open Space – The Open Innovation Forum 2021.

Poprzedni artykułUbierz z nami świąteczną choinkę! – Przedwigilijne Spotkanie przy Śniadaniu
Następny artykułJak znaleźć talenty branży life science? – dowiesz się na LEAP HR w Amsterdamie!