Spraw, aby pobyt w szpitalu był lepszym doświadczeniem – poznaj szczegóły hackathonu #EITHealth I-Days

3682

Spraw, aby pobyt w szpitalu był lepszym doświadczeniem – poznaj szczegóły hackathonu #EITHealth I-Days

Ogólną informację o hackathonie pn. „Spraw, aby pobyt w szpitalu był lepszym doświadczeniem” znajdziesz we wcześniejszym wpisie. Koniecznie przeczytaj!

Hackathon LifeScience Krakow EIT Health Hub ma na celu znalezienie rozwiązań dla kilku z wielu problemów negatywnie wpływających na doświadczenie i złe wspomnienia Pacjenta z pobytu w szpitalu.

Do rywalizacji zapraszamy zespoły (max. 6 osób) składające się z osób reprezentujących różne kierunki i specjalności oraz doświadczenia. Zgłaszać mogą się również osoby indywidualne, z których stworzone zostaną kolejne zespoły uczestników.

REJESTACJA JEST OTWARTA DO 4 LISTOPADA. ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ!

Kraków, I-Days 2022 odbywa się w dwóch etapach: 25-26 października (online – prezentacja wyzwań i praktyczne narzędzia – szkolenie z design thinking i pitchingu) oraz 8-9 listopada (na żywo – praca nad rozwiązaniami oraz ich prezentacja).

Wyzwanie Kraków, I-Days

NAGRANIE Z PREZENTACJI WYZWANIA DOSTĘPNE JEST TUTAJ! ZAPOZNAJ SIĘ!

Celem rywalizacji jest przedstawienie koncepcji i ew. prototypów rozwiązań technologicznych, technicznych lub organizacyjnych, których zastosowanie pomoże zmniejszyć ilość negatywnych zdarzeń, czy negatywnych sytuacji, występujących na wszystkich etapach leczenia szpitalnego. Rozwiązania te powinny skupiać się na problemach o charakterze organizacyjnym (procesy, logistyka, komunikacja …).

Prezentowane rozwiązanie powinno obejmować:

 • Koncepcję, zawierającą minimum:
  • definicję problemu (złe doświadczenia pacjenta), w tym dane obrazujące ten problem oraz opis rodzaju i źródeł informacji,
  • opis rozwiązania zmieniającego doświadczenie pacjenta, w tym zasady i zakres jego działania / zastosowania oraz rodzaj i źródła informacji wykorzystywanych w rozwiązaniu,
  • nowe doświadczenie pacjenta;
  • opis procesu wdrożenia rozwiązania 
 • Prototyp proponowanego rozwiązania (opcjonalnie).

Rozwiązania będą oceniane wg następujących kryteriów:

 1. Potrzeba – ocena potrzeby/problemu i zdolność wytworzenia empatii z osobami, do których rozwiązanie jest adresowane.
 2. Rozwiązanie – jakość i unikalność proponowanego rozwiązania.
 3. Oddziaływanie – zakładany impakt rozwiązania dla zaangażowanych osób i systemu 
 4. Wdrożenie – ocena możliwych barier i problemów na etapie tworzenia i wdrażania rozwiązania.
 5. Prezentacja – zdolność zespołu do zaprezentowania rozwiązania w sposób wzbudzający zainteresowanie jego realizacją i rozszerzający jego kontekst oraz znaczenie.   

Skala ocen: 5: Wyjątkowe 4: Konkurencyjne 3: Dobre 2: Właściwe 1: Słabe 0: Chybione

Nagrody

Suma nagród pieniężnych wynosi 20.000 zł. Dodatkowo 3 osoby z najlepszego zespołu wezmą udział w finale EIT Health Innovation Days w Wiedniu (24-25 listopada).

Szczegółowy Harmonogram działań:

 1. Zgłoszenia chętnych do uczestniczenia w EIT Health i-Days 2022 w Krakowie przyjmujemy do 3 listopada 2022
 2. Ostateczne potwierdzenie uczestników (4 listopada 2022)
 3. I-Days Część 1: Prezentacja programu, przedstawienie wyzwania i problemów (9:00 – 12:00, 25.10.2022 – online via Zoom); szkolenia z metodyki design thinking oraz pichingu (9:00 – 12:30, 26.10.2022 – online via Zoom). Uczestnicy, którzy dołączać będą po tym terminie otrzymają linki do wszystkich nagrań. >>WIĘCEJ INFORMACJI O PIERWSZEJ CZĘŚCI HACKATHONU<<
 4.  I-Days Część 2: Hackathon – praca zespołowa, mentoring i prezentacje rozwiązań* (8-9.11.2022 – dwa dni na żywo, Klub Arka, UR, . 29 listopada 50)
 5. Ocena jury i ogłoszenie wyników (9.11.2022 – na żywo, Klub Arka, UR, . 29 listopada 50)
 6. Finał EIT Health i-Days 2022 w Wiedniu, Austria (24-25.11.2022)


*prezentacja może być wygłoszona w języku polskim, ale zwycięski zespół musi być gotowy na przygotowanie i wygłoszenie prezentacji w języku angielskim (w trakcie finału I-Days w Wiedniu)

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ! Zarejestruj się poprzez formularz na stronie EITHealth

Wydarzenie odbywa się w ramach programu EIT Health i-Days i jest skoordynowane w przekroju wszystkich Hubów w EU (EIT Health + Innostars). Adresatami działania są studenci różnych kierunków studiów. Informacje o programie dostępne są na stronie www.eithealth.eu/programmes/i-days.

Poprzedni artykułZdrowie psychiczne – nie bagatelizujmy depresji
Następny artykułWyroby medyczne – nowe zasady reklamy!