Hackathon #SDG48h w ramach Przestrzeni Kreatywnej Współpracy na UJ

331

Partner Klastra, Uniwersytet Jagielloński zaprasza do udziału w prezentacji nowego systemu, którym są Przestrzenie Kreatywnej Współpracy. W planach m.in. pierwszy, semestralny hackathon #SDG48h Challenge.

17 marca 2023 r. Uniwersytet Jagielloński zainaugurował działanie systemu Przestrzeni Kreatywnej Współpracy. Przestrzenie Kreatywnej Współpracy (PKW) to miejsce w Uniwersytecie otwarte dla partnerów społeczno-gospodarczych, w którym możliwe jest realizowanie różnych form wspólnych przedsięwzięć, w szczególności wymagających pracy projektowej, w interdyscyplinarnych zespołach, metodami kreatywnymi.

Pierwszą inicjatywą podejmowaną przez Uniwersytet Jagielloński w ramach systemu PKW jest semestralny hackathon #SDG48h Challenge. W ramach tego projektu studenci, studentki, doktoranci i doktoranci UJ pracują w interdyscyplinarnych zespołach i pod opieką doświadczonych moderatorów nad koncepcjami rozwiązań lokalnych problemów wpisujących się w cele zrównoważonego rozwoju ONZ (tzw. Sustainable Development Goals, SDG).

Publiczne prezentacje pierwszych koncepcji rozwiązań, odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2023 r. w auli 0.102, na Wydziale Zarządzania i Komunikacji (Kraków, ul. prof. S. Łojasiewicza 4) w godz. 10.00-13.30. Rejestracja dostępna pod adresem:
https://forms.office.com/e/k80m9DpKD2

Zachęcamy do włączenia się i przyczynienia do rozwoju innowacyjności i przedsiębiorczości akademickiej. Udział w wydarzeniu umożliwi zapoznanie się z koncepcjami innowacji, które opracowują zespoły studenckie UJ. Agenda oraz szczegółowe informacje w broszurze informacyjnej (PDF).

Organizatorzy zapraszają również do współpracy w zakresie ukierunkowania dalszego rozwoju innowacyjnych koncepcji rozwiązań zgodnie z potrzebami zainteresowanych organizacji.

Więcej informacji o PKW również w nagraniu Śniadania z Klastrem, którego gośćmi byli Mateusz Lewandowski oraz Paweł Ścigaj z zespołu ds. Przestrzeni Kreatywnej Współpracy. Nagranie dostępne jest na Platformie Współpracy LSOS.

Poprzedni artykułPrzestrzenie Kreatywnej Współpracy (PKW) – nowa inicjatywa na UJ
Następny artykułKlaster LifeScience Kraków Patronem 5 edycji Central European Biomedical Congress (CEBC)