COVID – rola i działania Uczelni we współpracy z przemysłem

703

Wprowadzenie – problem:
Wykorzystując otaczającą nas wiedzę i potencjał ludzi, poprzez celowe działania, budujemy pomost pomiędzy nauką i badaniami a biznesem. Wpieramy i koordynujemy kierunki współpracy tych dwóch obszarów, tak aby się uzupełniały i bezpośrednio przekładały na rozwój gospodarki w obszarze medycyny i zdrowia. Naszą główną rolą jest inkubowanie nowych przedsięwzięć biznesowych przy jednoczesnym zapewnieniu wsparcia administracyjnego na wszystkich etapach komercjalizacji.

Koncentrujemy się na budowaniu szerokorozumianej współpracy naukowców i przedsiębiorców z Polski i zagranicy, reprezentujących różne dziedziny. Współpracujemy z ośrodkami badawczymi z całego świata. Naszym kapitałem jest wysoko ceniona kadra naukowa prowadząca prace w obszarze: onkologii, neurologii, chorób neurodegeneracyjnych, nauk biomolekularnych, kardiologii, badań nad cukrzycą, alergologii i immunologii. Od 2015 roku jesteśmy częścią Strefy Wiedzy i Innowacji. Wspólnie z Inkubatorem Przedsiębiorczości oraz Biurem Nauki, Strategii i Rozwoju tworzymy otwartą przestrzeń, integrując ludzi funkcjonujących w realiach nowoczesnych technologii.

Oferta – rozwiązanie:
– nowe technologie służące dezynfekcji (dezynfektor do rąk) i oczyszczaniu powietrza (filtry fotokatalityczne) oraz inne;
– pakiety badań mikrobiologicznych, in vivo oraz in vitro oraz wiele innych;
– pomoc w zakresie rejestracji produktów w PZH czy URPL.

NAWIĄŻ KONTAKT:
Agnieszka Rzeźnik
Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Poprzedni artykułWyzwania branży piwowarskiej w obliczu zmieniających się trendów żywieniowych
Następny artykułNaturalne kwasy karboksylowe – surowce chemiczne o nieodkrytym potencjale