Digitalizacja procesu zarządzania dokumentacją badania klinicznego w ośrodkach badawczych

649
Budowanie wizerunku

Przemysł badań klinicznych odgrywa ważną rolę w społeczeństwie, zapewniając pacjentom nowe metody leczenia. Oprócz rozwoju nowych terapii przedstawiciele branży badań klinicznych nieustannie poszukują nowych technologii i technik, aby osiągnąć wysokiej jakości wyniki, przy wykorzystaniu mniejszych środków i czasu. Ten trend doprowadził do digitalizacji większości procesów prowadzenia badań klinicznych w ciągu ostatnich 20 lat. Postępy i rozwój tych procesów wciąż jednak wskazują na wiele nieefektywności i obszarów, w których nowe technologie mogą usprawnić pracę. Jednym z takich obszarów jest zarządzanie dokumentacją badania klinicznego w ośrodkach badawczych.

W celu usprawnienia prac w ośrodkach badawczych prowadzących badania kliniczne firma Trialsquare stworzyła dedykowaną aplikację, która umożliwia elektroniczne zarządzanie Dokumentacją Badacza (electronic Investigator Site File). Aplikacja Trialsquare została stworzona zgodnie z regulacjami branżowymi i zaprojektowana w sposób umożliwiający przeniesienie większości procesów związanych z prowadzeniem dokumentacji badania w formie papierowej do wersji elektronicznej. Stosując aplikację Trialsquare ośrodki badawcze mogą dysponować własnym systemem, do którego każdy sponsor w ramach prowadzonego badania klinicznego będzie miał dostęp, co zmniejszy liczbę systemów wykorzystywanych przez personel ośrodka badawczego. Jednocześnie sponsor badania uzyskuje bezpośrednie i szybkie połączenie z ośrodkiem, które pozwala na digitalizację i przyspieszenie przepływu dokumentów oraz zdalny monitoring kolejnego obszaru badania klinicznego. Dzięki aplikacji Trialsquare ośrodki badawcze mogą podnieść swoją wydajność, zmniejszyć obciążenie administracyjne, ograniczyć powielanie pracy i zwiększyć możliwości zarządzania większą liczbą badań klinicznych w ramach tych samych zasobów.

Prezenter:
Wojciech Mierczyk
Trialsquare

Biotechnolog, konsultant ds. badań klinicznych, współzałożyciel Trialsquare. Przez 13 lat zdobywał doświadczenie w branży badań klinicznych, głównie w dziale Quality Assurance. Był odpowiedzialny za tworzenie i nadzorowanie procesów i systemów zarządzania jakością dla firm farmaceutycznych i CRO, a także za audytowanie ośrodków badań klinicznych i dostawców. Aktualnie jest odpowiedzialny za zarządzanie i rozwój aplikacji Trialsquare – systemu do zarządzania dokumentacją w badaniach klinicznych.

Poprzedni artykułJak skutecznie nawiązywać relacje na spotkaniach PARTNERINGOWYCH
Następny artykułKraków Miastem Innowacji