EasyMate- Breeders Portal and Seed Bank

511
CECM

Hodowcy muszą samodzielnie szukać zwierząt do rozrodu. Ten proces jest niezwykle ważny z punktu widzenia hodowcy, niestety może być długi i żmudny. Właściwy wybór samca lub samicy zwiększa różnorodność puli genetycznej, minimalizując ryzyko choroby, co z kolei przyczynia się do tworzenia lepszych zwierząt rozrodczych. W Polsce brakuje platform zrzeszających aktywnych hodowców, ułatwiających kontakt entuzjastom dbającym o utrzymanie standardu rasy.

Ponadto wielu bankom nasienia brakuje usług, które są krytyczne dla jakości i rodzaju potomstwa. Testy genetyczne pomagają wykluczyć niektóre wady przed zapłodnieniem. Określanie płci znacznie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zwierząt preferowanej płci w miocie.

PORTAL HODOWCÓW – Na rynku nie ma platformy, która mogłaby służyć hodowcom jako narzędzie wspierające ich w codziennych wyzwaniach polegających na poszukiwaniu odpowiednich reproduktorów a indywidualnemu odbiorcy dawałaby możliwość dotarcia do sprawdzonej hodowli.

EASYMATE – platforma internetowa, która umożliwia szybki, łatwy i wygodny dostęp do hodowców w Polsce i za granicą.

Szereg narzędzi pozwalających na lepszy dobór ojca zgodnie ze standardem rasy (kolor, rozmiar itp.). Dla hodowców jest to ważny element przy wyborze psa do krycia.

BANK NASIENIA – Aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, konieczne jest rozpoznanie marki w środowisku hodowców. Promocja powinna znacznie wykraczać poza wystawy psów, materiały reklamowe lub „rekomendacje znajomych”. Rośnie popyt na usługi bankowania nasienia zwierząt. Brak ukierunkowanej reklamy oznacza, że ​​istniejące banki nie są w stanie wykorzystać wysokiego potencjału rynku.

EASYMATE – Dzięki zamrożonemu nasieniu transport może odbywać się w dowolnym czasie i dowolnym miejscu w Europie.

Hodowca ma możliwość wyhodowania swoich mistrzów, nawet gdy są poddawani leczeniu lub po ich śmierci.

Dzięki testom genetycznym zawartym w ofercie Easymate Bank hodowca zyskuje możliwość stosowania wysokiej jakości materiału do nawożenia.

Prezenter:
Luiza Strąg
EasyMate

Przedsiębiorca w branży IT z wieloletnim doświadczeniem. Współzałożycielka firmy Multiplay Sp. z o.o., dostawcy internetu obejmującego zasięgiem zdecydowaną większość krakowskich domów w czasach kiedy monopol na tego typu usługi miały jedynie duże firmy telekomunikacyjne.
Po 10 latach dynamicznej działalności spółka została zakupiona przez jednego z największych polskich operatorów telekomunikacyjnych Netia S.A. 
Personalnie miłośniczka psów, która swoją pasję może przełożyć na nowo powstały start-up w branży kynologicznej Easymate.

Poprzedni artykułPrzeciwnowotworowe działanie młodych pędów kapusty głowiastej czerwonej (Brassica oleracea var. capitata f. rubra) względem komórek nowotworowych gruczołu krokowego
Następny artykułKilka słów o badaniach klinicznych