Next Generation Hospital – Nowoczesne technologie Comarch w medycynie

556
MedStream Designer

Szpital nowej generacji jest miejscem, które stosuje szereg rozwiązań technologicznych, umożliwiających skuteczne i efektywne zarządzanie placówką medyczną, lepszą opiekę nad pacjentem, skuteczniejszą terapię, diagnostykę i prewencję. Poprawia również sytuację personelu, który może skoncentrować się na najważniejszym elemencie swojej pracy – niesieniu pomocy. Jednak przede wszystkim Next Generation Hospital to jednostka, która wkracza w świat współczesnej medycyny, spójnie wdrażając konieczne zmiany. Następna generacja w medycynie to korzystanie z rozwiązań hybrydowych, gwarantujących elastyczność i wielozadaniowość. To zintegrowane systemy i urządzenia, usprawniające procedury.
Technologie, które są instynktowne i zintegrowane, usprawniają codzienną pracę placówki medycznej, a dzięki elastyczności przygotowują na nadchodzące zmiany. Rozwój i edukacja zatrudnianych ludzi powinny być priorytetem dla każdego pracodawcy. Cały ten wysiłek może jednak nie przynosić oczekiwanych efektów, jeżeli sprzęty i oprogramowanie są nieintuicyjne i utrudniają pracę.
Szpital nowej generacji wyprowadza diagnostykę i leczenie poza mury szpitalne, przenosi je także w inne miejsca, w tym do domu pacjenta. Dzięki wykorzystaniu telemedycyny, urządzeń przenośnych, komunikujących się bezprzewodowo, możliwe jest monitorowanie pacjenta niemal wszędzie. Geolokalizacja i wykonywanie pomiarów w czasie rzeczywistym, a w razie konieczności alarmowanie odpowiednich jednostek, pozwalają na szybką interwencję.
Przenośne urządzenia pomiarowe doskonalą także proces diagnostyki. Możliwość przeprowadzenia zdalnej obserwacji w warunkach naturalnych dla pacjentów pokazuje dokładnie z jakimi problemami się zmagają, jak przebiega u nich proces chorobowy, a dodatkowo oszczędza czas obu stron.

Prezenter:
Alicja Bożek
Comarch

Konsultant ds. Rozwiązań Biznesowych w Comarch Healthcare. Absolwentka Politechniki Krakowskiej na kierunku Inżynieria Biomedyczna. W firmie Comarch Healthcare odpowiedzialna jest za opracowywanie specyfikacji biznesowej i ofert, wsparcie merytoryczne realizowanych procesów oraz prezentowanie oferowanych rozwiązań na konferencjach w kraju i za granicą.

Poprzedni artykułJak leżeć i pracować?
Następny artykułDlaczego startupy nie sprzedają i jak można temu zaradzić