Medycyna czerpie coraz większe korzyści z narzędzi komputerowych (w tym AI), które pomagają w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu chorób. Nazywane czasem „medycyną obliczeniową”, narzędzia takie obejmują kliniczne systemy wspierające podejmowanie decyzji, wirtualne modele pacjenta oraz badania kliniczne wczesnej fazy.
Nowo utworzone Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej Sano w Krakowie ma w zamierzeniu stać się jednym z głównych europejskich centrów zaawansowanych technologii w dziedzinie medycyny obliczeniowej. Obecnie Sano jest w trakcie określania swoich priorytetów. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Sano: https://sano.science
Aby lepiej zrozumieć Państwa potrzeby w ramach tej dynamicznie rozwijającej się dziedziny i rozwijać ofertę Centrum Sano, zapraszamy do udziału w ankiecie „Potrzeby, perspektywy i wyzwania medycyny obliczeniowej”. Badanie jest przeprowadzone przez Centrum Medycyny Obliczeniowej Sano we współpracy z Fraunhofer Institute for Systems and Innovation Research (ISI).
Dlaczego warto wypełnić ankietę?
Celem badania jest określenie potrzeb i wyzwań z perspektywy kluczowych interesariuszy i przyszłych użytkowników technologii medycyny obliczeniowej.
Badanie jest skierowane do interesariuszy z dziedziny praktyki klinicznej, badań naukowych i sektora przedsiębiorstw, którzy w przyszłości mogą odnieść korzyści z zastosowania technologii medycyny obliczeniowej. Nie jest wymagana żadna specjalistyczna wiedza z zakresu medycyny obliczeniowej.
Udzielając odpowiedzi w ankiecie mają Państwo możliwość przyczyniania się do rozwoju priorytetów Centrum oraz wpływania na jego ofertę. Państwa wkład stanowi dla Sano ważny impuls, umożliwiając mu rozwijanie rozwiązań, które stanowią odpowiedź na Państwa potrzeby.
Udział w ankiecie jest anonimowy. Na wypełnienie ankiety potrzeba ok. 5 minut.
Sano to projekt realizowany przez Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH wraz z pięcioma partnerami, w ramach programu Teaming for Excellence Horyzont 2020 oraz programu Międzynarodowe Agendy Badawcze Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Kluczowym partnerem merytorycznym jest Szpital Uniwersytecki. Klaster Life Science Kraków jest jednym z głównych partnerów projektu.
Ankieta została opracowana przez: Fraunhofer Institute for Systems and Innovation Research ISI. Więcej informacji na stronie sano.science.