Silna polska reprezentacja na Bio Convention 2023 w Bostonie

496

Polski sektor biotechnologiczny zyskuje na znaczeniu o czym świadczy coraz mocniejsza pozycja polskich firm na rynku międzynarodowym. Bez wątpienia kluczowym elementem budowania renomy oraz zwiększenia ekspansji na rynki zagraniczne jest udział w branżowych wydarzeniach. Jednych z najważniejszych w tej branży jest Bio Convention, organizowane przez Biotechnology Innovation Organization (BIO). Bio Convention rok rocznie przyciąga liderów biznesu, naukowców i inwestorów z całego świata.

W tym roku polskie firmy i organizacje miały możliwość zaprezentować się na stoisku narodowym. Klaster Life Science Kraków jako jeden z 36 podmiotów skorzystał z zaproszenia Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) do współtworzenia stoiska promocyjnego dla przedstawicieli polskiej branży biotechnologicznej (Partnerem Strategicznym polskiego udziału w wydarzeniu był Związek Firm Biotechnologicznych BioForum, a Partnerem Merytorycznym był Polski Związek Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed).

Wśród przedstawicieli innowacyjnych polskich firm biotechnologicznych znaleźli się również reprezentanci Małopolski, których udział został dofinansowany w ramach projektu ProBio Małopolska. Łącznie 15 osób i 6 firm:

  • ExecMind
  • Monika Kozdroń Sikorska
  • Farmabol
  • Gin-Medical
  • Leaderna Biostructures
  • Magdalena Kulczycka Consulting

Wydarzenie było okazją do nawiązania kontaktów, które dają szansę na zbudowanie strategicznych partnerstw. Bio Convention to arena do promocji innowacyjnych rozwiązań, produktów i technologii. Dzięki takiemu doświadczeniu możemy w pełni docenić bogactwo kulturowe, możemy również przekonać się jak wpływa ono na podejście do innowacji firm i organizacji branży life science.

Istotną częścią Bio Convention jest partnering, czyli spotkania B2B. Nam, czyli reprezentatom KLSK, umożliwiły one skuteczną promocję Platformy Współpracy Life Science Open Space. Liczne pozytywne reakcje potwierdziły, że nasza platforma jest prawdziwym przełomem w sektorze life science. Klaster od wielu lat generuje i wspiera różnorodne pola współpracy, które przyczyniają się do wzmocnienia pozycji Małopolski i polskiego sektora life science na arenie międzynarodowej. Bio Convention jest jednym z mocnych i obowiązkowych punktów tej strategii.

Bez wątpienia udział w bostońskiej imprezie pozwolił polskim firmom na zdobycie cennego doświadczenia oraz wielu inspiracji.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Bio Convention, która odbędzie się 4-8 czerwca 2024 roku w słonecznym San Diego! Już teraz trwają intensywne przygotowania i generują się inspirujące pomysły dotyczące kształtu polskiego stoiska. Nie możemy się doczekać, aby ponownie spotkać się z liderami przemysłu, naukowcami i inwestorami z całego świata. Bądźcie z nami i śledźcie nasze przygotowania!

Bio Convention było ostatnim wydarzeniem, w którym zapewnialiśmy finansowanie z projektu ProBio Małopolska. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom!

ProBio Małopolska

W ramach projektu ProBio Małopolska 2.0. wspieraliśmy firmy sektora MŚP, mające swoją siedzibę w Małopolsce oraz prowadzące działalność innowacyjną.

Poprzedni artykułMedApp S.A. odznaczona godłem „Teraz Polska”
Następny artykułI-Tea Support – czyli przy filiżance herbaty, o tym co potrzebujesz wiedzieć na temat Platformy Współpracy LSOS