Healhcare 4.0 – dlaczego lepiej zapobiegać niż leczyć?

383
Healthcare 4.0
Źródło: Adobe stock, autor: everythingpossible

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa zaprasza do udziału w konferencji dedykowanej szeroko pojętej branży medycznej. Wydarzenie w formie online odbędzie się już 23 marca br.

W poprzedniej edycji wydarzenia organizatorzy podjęli temat dotyczący tego, jak nowoczesne technologie zmieniają proces leczenia i jak zmieniają się oczekiwania pacjentów. W trakcie rozmów padło stwierdzenie, że polski system opieki zdrowotnej jest nastawiony na „sick care”, czyli leczenie chorób, podczas gdy powinien on brzmieć „health care”, czyli dbanie o zdrowie, czyli profilaktykę i jak najwcześniejsze wykrywanie zmian chorobowych.

W związku z tym to właśnie na profilaktyce zdrowia skupią się w tym roku organizatorzy konferencji Healhcare 4.0. Przedstawią oni przede wszystkim, jak nowe technologie i inne zmiany pomagają w profilaktyce i wczesnej diagnostyce. Aby nowe rozwiązania medyczne mogły powstawać i działać oraz byśmy byli w stanie lepiej prognozować nie tylko rozwój stanu zdrowia poszczególnych pacjentów, ale całych populacji, potrzebne są DANE.

Podczas wydarzenia poznamy również opinię ekspertów, jak w Polsce i w Niemczech wygląda zarządzanie danymi medycznymi, kto ma do nich dostęp, na jakich zasadach i czy są planowane zamiany w tym zakresie.

Celem spotkania jest dostarczenie inspiracji i konkretnej wiedzy nt. rezultatów badań naukowych oraz zachodzących zmian rynkowych, społecznych i prawnych. Konferencja ma być również platformą nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.

Dla kogo jest ta konferencja?

  • Branża medyczna: technologie medyczne, sprzęt, materiały i narzędzia medyczne.
  • Branża farmaceutyczna i producenci suplementów
  • Diagnostyka, badania genetyczne i inne, biotech, R&D
  • Kliniki, szpitale i opieka zdrowotna
  • Poddostawcy i kooperanci branży medfarma: firmy ubezpieczeniowe, firmy przewozowe (ADR), itp.

W programie m.in:

  • 10.15 – Stan zdrowia Europejczyków po pandemii – Beata Rosiak, TU Inter Polska
  • 10.30 – „Taniej zapobiegać niż leczyć”, co dług zdrowotny oznacza dla finansów państwa i dla społeczeństwa? – rozmowa z prof. Andrzejem Falem
  • 10.45 – Technologie medyczne w służbie profilaktyki i wczesnej diagnostyki – dr Maciej Kawecki
  • 11.00 – DEBATA EKSPERTÓW – dr Tomasz Prystacki, prof. Jarosław Ferdorowski, Paweł Kuśmierowski

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Poprzedni artykułCyfrowa Europa z budgetem 249 mln euro!
Następny artykułDlaczego warto korzystać z ProBio Małopolska? – nasi uczestnicy na targach Duphat i Step Dubaj