Hackathon EIT Health I-Days Kraków 2022 – rozstrzygnięty!

2358

Cyfrowe, czy analogowe?

Na takie dwie grupy możne podzielić projekty zaprezentowane przez uczestników hackathonu KRAKÓW I-Days 2022, organizowanego w ramach działań LifeScience Kraków EITHealth Hub’u. Kryteriów podziału jest oczywiście dużo więcej, ponieważ projektów było wiele, a każdy z nich dotykał innych potrzeb i problemów. Wszystkie razem odpowiadały na główne wyzwanie hackathonu: spraw, aby pobyt w szpitalu był lepszym doświadczeniem.

Zgłosili się do nas uczestnicy z różnych grup wiekowych i z różnych specjalizacji. Pracowali dzielnie, pod okiem mentorów, przez dwa dni (niektórzy też nocą), próbując rozwiązać zdefiniowane przez siebie problemy pacjentów w czasie pobytu w szpitalu. Problemy zarówno ze sfery emocjonalnej, fizycznej a także proceduralnej. Wszelkie pytania i wątpliwości uczestników na bieżąco rozwiewali eksperci, a zarazem członkowie jury, w którego skład wchodzili:

  • Anna Bugajska – Ignatianum, Etyk
  • Ania Włudarczyk – Szpital Wojskowy, Doktor
  • Dominika Grzywnowicz – Szpital Narutowicza, Pielęgniarka
  • Kazimierz Murzyn – Fundacja Klaster LifeScience Kraków, Strategia i Zarządzanie
  • Renata Fryc – Fundacja Klaster LifeScience Kraków, Marketing i Komunikacja

Po dwóch dniach wytężonej pracy zaprezentowało się 10 zespołów, z których każdy przedstawił swój projekt w kilkunastominutowym wystąpieniu przed jurorami oraz pozostałymi uczestnikami hackathonu. 

Po długich i burzliwych obradach, jury zdecydowało które projekty zostaną nagrodzone. I tak:

Pierwsze miejsce i wyjazd na międzynarodowy finał I-Days 2022 w Wiedniu zdobył zespół SIAG, w całości reprezentujący Uniwersytet Ekonomiczny za projekt – L-BRIDGE, powracający do analogowych form komunikacji.

Drugie miejsce przypadło zespołowi noLOS(t) za projekt „Booking” w szpitalu. Zespół noLOS(t) stworzyły dwie indywidualnie rejestrujące się uczestniczki. Poznały się w momencie przyjścia na hackathon i potrafiły tak fantastycznie i efektywnie współpracować, że ich projekt, jednogłośnie zdobył uznanie jurorów. 

Na trzecim miejscu uplasował się zespół SAFE STAY, który przedstawił projekt Aplikacji Safe Stay, przeznaczonej zarówno dla pacjentów jak i dla profesjonalistów służby zdrowia. 

Pierwsze wyróżnienie przypadło zespołowi TreatUsWell, za projekt Aplikacji Tell Us – platformy do zgłaszania niedogodności i preferencji pacjentów.

Drugie i Trzecie wyróżnienie otrzymały zespoły: Lepsza Przyszłość za projekt Pokój ciszy, adresujący potrzebę relaksu i ucieczki od stresu oraz zespół BUDOradio, za pełen emocji projekt pod tą samą nazwą.

Pula nagród pieniężnych wynosiła 20000 zł. Podzielono je następująco: miejsce 1 – 9000 zł, miejsce 2 – 4500 zł, miejsce 3 – 2000 zł, 1sze wyróżnienie – 1500 zł i dwa wyróżnienia po 750 zł. Dodatkowo ufundowano nagrody niespodzianki dla każdego uczestnika 😊

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu!

Sprawiliście, że pojawiły się nowe pomysły na to, jak sprawić, aby pobyt w szpitalu był lepszym doświadczeniem. Będziemy się starać, żeby przynajmniej niektóre z nich wcielić w życie!

Laureatom gratulujemy! Za Zwycięzców trzymamy kciuki, aby powtórzyli swój sukces podczas finału w Wiedniu! A wszystkich, którzy nie uczestniczyli, a teraz żałują zapraszamy na kolejne wydarzenia, a planujemy ich sporo 😊

Zespół Klastra LifeScience Kraków

O szczegółach hackathonu pn. „Spraw, aby pobyt w szpitalu był lepszym doświadczeniem” przeczytasz TUTAJ

Wydarzenie odbywało się w ramach programu EIT Health i-Days i było skoordynowane w przekroju wszystkich Hubów w EU (EIT Health + Innostars). Informacje o programie dostępne są na stronie www.eithealth.eu/programmes/i-days.

Poprzedni artykułZaproszenie na 8. Kongres Klastrów Polskich
Następny artykułDiscovery Life Science – poznajmy lidera rynku biopróbek dla przemysłu