Innovathon dla dostępności – weź udział w maratonie projektowania innowacji społecznych

936

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie po raz pierwszy podjął się organizacji Innovathonu dla dostępności – czyli maratonu projektowania innowacji społecznych zwiększających dostęp do usług, produktów i przestrzeni.

Podczas 8 godzinnego maratonu projektowania będziemy wspólnie szukać, kształtować i prototypować rozwiązania ułatwiające dostęp do usług, produktów, przestrzeni publicznych dla osób o ograniczonej mobilności, percepcji, starszych i z niepełnosprawnościami. Celem jest także inspirowanie i wspieranie w poszukiwaniu innowacji i rozwiązań problemów społecznych z obszaru dostępności. Uczestnicy wydarzenia w ramach zajęć warsztatowych będą pracowali nad prototypami rozwiązań, następnie je publicznie prezentowali.

KIEDY?
13 grudnia
W żydowskim muzeum Galicja – ul. Dajwór 18 w Krakowie
Od godziny 10:00 – 18:00

Dla kogo?

INNOVATHON jest dla każdego, kto ma ochotę, potrzebę lub pomysł jak zwiększyć dostępność , a tym samym ułatwić samodzielność osobom starszym i z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy drużyny – od 3 do 5 osób – i uczestników indywidualnych. Osoby, które zgłoszą się indywidualnie zostaną zaproszone przed rozpoczęciem pracy warsztatowej do stworzenia zespołów lub będą mogły dołączyć do już istniejących, które liczą mniej niż 5 osób.

Nasi moderatorzy pomogą wam usystematyzować wiedzę, przejść przez proces projektowania innowacji i stworzyć prototyp produktu, usługi lub rozwiązania zwiększającego dostępność, które następnie zostanie ocenione przez JURY.

Najlepsze rozwiązanie może liczyć na nagrodę w wysokości 2000 zł. Ponadto wygenerowane podczas INNOVATHONU DLA DOSTĘPNOŚCI pomysły mogą zostać zgłoszone do INKUBATORA DOSTEPNOSCI i uzyskać grant do 100 000 zł.

Więcej o projekcie

Rekrutacja

Pobierz formularze zgłoszeniowe (odnośnik do strony poniżej)

Wypełnij formularz a jego podpisany scan/ zdjęcie prześlij na adres abolcek@rops.krakow.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do 8 grudnia do północy. Liczba miejsc ograniczona- decyduje kolejność zgłoszeń.
Masz pytanie, zadzwoń – 12 422 06 36 wew. 34

Zapraszamy!
Zespół Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.

Zajrzyj na BLOG Klastra!

Poprzedni artykułModelowy schemat opisu projektów demonstracyjnych
Następny artykuł„Patent na dobry początek” – weź udział w seminarium