Innowacyjne wyroby medyczne – kiedy należy pomyśleć o certyfikacji?

212

Serdecznie zapraszamy na Drugie Śniadanie VIP Klastra LifeScience Kraków, które poświęcimy tematyce wyrobów medycznych oraz ich certyfikacji.

Każdy wytwórca wyrobu medycznego, przygotowujący się do pierwszej certyfikacji ma różne obawy i wątpliwości związane z całą procedurą. Sam rynek wyrobów medycznych jest bardzo obszerny, a ponadto poszczególne  wyroby dzielą się na klasy w zależności od ryzyka związanego z ich stosowaniem oraz grupy oznaczające ich przeznaczenie.

Lista stawianych  do spełnienia wymogów  wydaje się nie mieć końca, a lawina wszelkich  przepisów i aktów prawnych jest trudna do samodzielnego przebrnięcia.

Ponadto sama klasyfikacja wyrobu medycznego odgrywa kluczową rolę –  to ona determinuje rodzaj procedury oceny zgodności, którą powinien wykonać każdy wytwórca, udowadniając tym samym, że  oceniany wybór spełnia  wszystkie zasadnicze wymagania.

O czym warto pamiętać już na etapie projektowania i rozwoju mając w planach wprowadzenie wyrobu medycznego na rynek?

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z naszym gościem, firmą  TUV NORD Polska. Ekspertem z ramienia firmy będzie pani Jowita Juźwiak – Zastępca Kierownika Jednostki Notyfikowanej certyfikującej wyroby medyczne. Doświadczony audytor wyrobów medycznych.

Czekamy na Państwa we wtorek, 18 czerwca  2019 roku,  o godzinie 9:00, w restauracji Kolanko Nº 6, przy ul. Józefa 17 na krakowskim Kazimierzu.

Prosimy o zgłoszenie swojego udziału za pośrednictwem FORMULARZA

Zapisz się

ZASADY DRUGICH ŚNIADAŃ VIP KLASTRA LIFESCIENCE KRAKÓW:

  1. Na Śniadania VIP zapraszamy przede wszystkim Członków Klastra LifeScience Kraków – osoby reprezentujące zarząd, władze lub inne organy decyzyjne a także zaproszeni goście. Czekamy również na osoby wyrażające chęć wstąpienia w nasze szeregi.
  2. Uczestnicy płacą za siebie i swoich gości. Złoty Partner Klastra nie płaci za pierwszą osobę.
  3. Koszt śniadania wynosi 28 zł od osoby, płatne elektronicznie przy zgłoszeniu udziału (opcja polecana) lub na miejscu gotówką – dla zainteresowanych wystawimy fakturę za usługi biznesowe.
  4. Tematy ustalamy z wyprzedzeniem 2-3 spotkań. Za każdym razem powiemy krótko, co ważnego dzieje się w Klastrze. Zawsze pozostawimy też czas na „sprawy inne”.

Formułę Śniadań dopasowujemy do oczekiwań uczestników.