Polska Strefa Inwestycji – zwolnienia podatkowe dla firm z sektora Life Science

597

Drugie Śniadanie VIP, na które serdecznie zapraszamy 19-go marca, organizowane jest wspólnie przez Klaster LifeScience Kraków oraz Krakowski Park Technologiczny.

Temat przewodni to: zwolnienia podatkowe dla firm z sektora Life Science.

We wrześniu 2018 roku zmieniły się w Polsce przepisy dotyczące wspierania nowych inwestycji. Na gruncie Ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, która zastąpiła Ustawę o specjalnych strefach ekonomicznych, Krakowski Park Technologiczny udziela pomocy publicznej na obszarze województwa małopolskiego oraz powiatu jędrzejowskiego.

Pomoc – w postaci zwolnienia z podatku dochodowego – mogą otrzymać firmy podejmujące nowe inwestycje. Sens nowych przepisów wyraża hasło „cała Polska strefą”. Co to oznacza w praktyce? Przedsiębiorca żeby otrzymać pomoc publiczną w postaci zwolnień podatkowych, nie musi inwestować na wyznaczonych (objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej) terenach. Może inwestować wszędzie, występując równocześnie do Krakowskiego Parku Technologicznego z wnioskiem o uzyskanie Decyzji o wsparciu.

Wszystkie firmy z szeroko rozumianego sektora Life Science, które prowadzą działalność produkcyjną lub badawczo-rozwojową i decydują się rozwinąć swoją działalność, mogą otrzymać wsparcie. O szczegółowych zasadach programu znanego jako Polska Strefa Inwestycji opowiedzą specjaliści z KPT podczas śniadania.

Prosimy o zgłoszenie swojego udziału za pośrednictwem FORMULARZA

Serdecznie zapraszamy na spotkanie i drugie śniadanie! Tym razem, dzięki gościnności firmy KPT, udział w spotkaniu jest bezpłatny!

Czekamy na Państwa we wtorek, 19 marca 2019 o godz. 9:00 w Krakowskim Parku Technologicznym w sali Enterprise, przy ul. Podole 60.

Zapisz się

Poprzedni artykuł‘Future is bright’ – tu i teraz polskiej biotechnologii
Następny artykułMiesiąc Partnera Klastra | Marzec 2019 | ExecMind