Ograniczanie zjawiska polipragmazji w Polsce – działania Pharmdiver

10948

Serdecznie zapraszamy na Śniadanie Klastra z naszym nowym Partnerem – firmą Pharmdiver. To innowacyjna firma, która łączy wiedzę z zakresu farmacji, matematyki, informatyki oraz sztucznej inteligencji, wspierając branżę farmaceutyczną w osiąganiu najwyższego poziomu eksperckości.

Podczas spotkania zgłębimy temat farmakoterapii – obszaru, który nie tylko inspiruje, ale także znacząco wpływa na przyszłość opieki zdrowotnej.

Dlaczego to ważne?

Niepożądane działania leków są jedną z kluczowych przyczyn utraty zdrowia i zgonów w systemach opieki zdrowotnej na całym świecie. W Polsce aż jedna trzecia osób powyżej 65. roku życia przyjmuje co najmniej pięć leków dziennie. Polipragmazja – czyli zażywanie wielu preparatów jednocześnie – znacząco zwiększa ryzyko powikłań oraz groźnych interakcji.

Według raportu NFZ za 2023 r. wartość refundacji świadczeń i leków wyniosła 144,29 mld zł, z czego 80% tej kwoty pochłonęło leczenie zaledwie 18% populacji.

Gośćmi specjalnymi będą: Marta Jasiewicz –  CEO Pharmdiver, Patrycja Jurkiewicz – Senior Medical Information Expert, MPharm oraz Marek Strzelewicz – Business Development Manager.

W trakcie spotkania omówimy następujące zagadnienia:

  • Nowoczesne systemy oparte na sztucznej inteligencji wspierające decyzje kliniczne – umożliwiające holistyczną ocenę bezpieczeństwa farmakoterapii i suplementacji oraz poszukiwanie bezpieczniejszych alternatyw terapeutycznych.
  • Zmieniające się przepisy i rosnący nacisk na optymalizację farmakoterapii w Polsce – zarówno w opiece ambulatoryjnej, jak i w szpitalach.
  • Kluczowe inicjatywy w Polsce w zakresie wdrażania usług farmacji klinicznej oraz opieki farmaceutycznej, które na świecie już odgrywają ogromną rolę w optymalizacji leczenia i suplementacji.

Serdecznie zapraszamy z tradycyjną już kawą i rogalikiem 😊


Temat: Polskie działania na rzecz poprawy redukcji zjawiska polipragmazji i racjonalizacji farmakoterapii
Data: Czwartek, 16 stycznia, godz. 9:00 – 10:00
Miejsce: Online
Dodaj do swojego kalendarza: Google Calendar | Outlook Calendar | Office 365 Calendar

Poprzedni artykułInterakcje powszechnie stosowanych leków – dlaczego to istotne dla lekarza POZ oraz innych specjalistów?
Następny artykułSztuczna inteligencja i prawdziwi farmaceuci – rozmowa z Martą Jasiewicz z Pharmdiver