Zapraszamy na kontynuację wyjątkowego cyklu 3 spotkań organizowanych na platformie Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, poświęconych problematyce optymalnej farmakoterapii w praktyce lekarzy POZ i specjalistów. Drugie spotkanie zaplanowane jest na 14.01.2025!
Tym razem tematem przewodnim będzie problematyka interakcji leków, która jest jednym z największych wyzwań współczesnej farmakoterapii.
Politerapia, jeśli prowadzona racjonalnie, stanowi fundament skutecznego leczenia pacjentów. Niestety, w wielu przypadkach, przeradza się w polipragmazję, której towarzyszy ryzyko groźnych interakcji między lekami. Nawet dwa źle dobrane preparaty mogą prowadzić do ciężkich działań niepożądanych, czyniąc terapię nie tylko nieskuteczną, ale i niebezpieczną.
Podczas spotkania poruszone zostaną następujące kwestie:
- Jak prawidłowo analizować farmakoterapię pacjenta, uwzględniając nie tylko leki, ale i parametry dystrybucyjne oraz wydolność narządów.
- Jakie czynniki towarzyszące mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa terapii.
- Praktyczne podejście do minimalizowania ryzyka interakcji w codziennej pracy lekarzy POZ i specjalistów.
Wydarzenie poprowadzą:
dr n. farm. Adrian Bryła – Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Farmacji Klinicznej, Wykładowca Zakładu Farmakologii Klinicznej w Katedrze Farmakologii Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim, Koordynator Zespołu Farmacji Klinicznej w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, Przewodniczący Komisji ds. Farmacji Szpitalnej i Farmacji Klinicznej OIA w Krakowie
lek. Justyna Ledwoch – Członkini Zarządu Głównego PTMR, Przewodnicząca Sekcji Wytycznych i Rekomendacji PTMR
Dołącz i dowiedz się, jak skutecznie optymalizować farmakoterapię w praktyce klinicznej!
Partnerem wydarzenia jest Pharmdiver.
Temat: Interakcje powszechnie stosowanych leków – dlaczego to istotne dla lekarza POZ oraz innych specjalistów? – webinar online
Data: 14 stycznia 2025 r. o godz. 19:00
Miejsce: Online – Platforma Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej
Jak wziąć udział?: Szczegółowe informacje na stronie organizatora.
Po więcej informacji odwiedź profil Pharmdiver na Platformie Współpracy LSOS.
Materiały do powyższego artykułu zostały dostarczone przez firmę MAK sp. z o.o..