Poznaj ICLab – partnera naukowego firmy RayTech

868
o nas

Foto: https://iclab.pl/o-nas/

Był rok 2014, gdy połączenie wspólnych idei grupy krakowskich naukowców i firmy zajmującej się dostarczaniem analizatorów dla jednostek państwowych zaowocowało narodzeniem się z pozoru niemożliwego do zrealizowania pomysłu – chęci stworzenia w ciągu kilku miesięcy, zupełnie od zera, laboratorium mikroskopii superrozdzielczej i biologii molekularnej. Tak zaczęła się historia, która pozwoliła w ostateczności na wydzielenie się z firmy Raytech nowej spółki pracującej pod nazwą ICLab (od Inside Cell Laboratory).

Ta sama pasja, która pozwoliła na przekucie planów w realne działania, wzbogacona o lata doświadczeń w prowadzeniu własnych projektów badawczo-rozwojowych, sprawiła, że nie baliśmy się wykonać kolejnego kroku na drodze do wspierania polskiej branży life science. Dzięki wypracowanemu zaufaniu, przekładającemu się na stale powiększające się grono dostawców, możemy dziś, nie tylko skupiać się na własnych działaniach, ale także pomagać w realizacji celów innych, wyposażając ich w narzędzia z najwyższej światowej półki. W ICLab wierzymy, że stwarzając naszym Partnerom optymalne warunki pracy, uwalniamy ich pełen potencjał, razem przyczyniając się  do odkrywania rzeczy wielkich.

Jesteśmy specjalistami we wdrażaniu rozwiązań związanych z mikroskopią superrozdzielczą STED- technologią, za której rozwój przyznano w 2014 roku nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Współpraca z noblistą – Stefanem Hellem, sprawia, że możemy dostarczać rozwiązania, będące unikalne w skali rynku. Mimo, że zaczęliśmy od mikroskopów, oferta ICLab stale się powiększa, obejmując m.in. czytniki mikropłytek, czy zaawansowane inkubatory komórkowe. Chętnie dzielimy się wiedzą i posiadanym sprzętem, dlatego oferujemy również współprace naukowe i pomoc w realizacji projektów badawczych.

Wiemy, że w branży life science, każde badania to osobna opowieść, dlatego z przyjemnością wyczekujemy na wysłuchanie Twojej! Skontaktuj się z nami poprzez stronę www.iclab.pl i dołącz do grona naszych Partnerów!


Materiały i treść do powyższego artykułu zostały dostarczone przez ICLab

Poprzedni artykułSpotkanie interesariuszy grupy tematycznej Zdrowa żywność i żywienie
Następny artykułLife Science Open Space 2021 – co warto wiedzieć i jak się przygotować?