Sukces Roku w Ochronie Zdrowia 2019

1198

Szpital Uniwersytecki w Krakowie zwycięzcą kategorii „Lider Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital” w XIX edycji konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia 2019”. Prof. dr hab. med. Piotr Chłosta, kierownik Oddziału Klinicznego Urologii i Urologii Onkologicznej – pierwsze miejsce w kategorii „Lider Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – zdrowie publiczne”.

Gala wręczenia nagród odbyła się 16 stycznia 2020 r. w Zamku Królewskim w Warszawie. Nagrodę „Lidera Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital” odebrał Dyrektor Marcin Jędrychowski. Szpital Uniwersytecki w Krakowie jest jedną z najlepszych w Polsce placówek pod względem diagnostyki i leczenia.

Kapituła konkursu doceniła innowacyjność wprowadzanych w Szpitalu rozwiązań, które znacząco przyczyniły się do zaoszczędzenia czasu personelu oraz bardziej precyzyjnego wykonywania zabiegów. Efektem wprowadzonych unowocześnień jest szybszy powrót do zdrowia Pacjentów oraz ich skuteczniejsza rehabilitacja.

W kategorii „Lider Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – zdrowie publiczne” nagrodę przyznano prof. dr hab. med. Piotrowi Chłoście, kierownikowi Oddziału Klinicznego Urologii i Urologii Onkologicznej. Otrzymał ją m.in. za wprowadzenie wielu nowatorskich metod operacyjnych i oryginalnych modyfikacji powszechnie stosowanych sposobów leczenia zabiegowego. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Profesora także środowisko urologów mogło opracować trzy projekty opieki koordynowanej w nowotworach urologicznych. Oprócz czynnej działalności medycznej Profesor jest doskonałym ambasadorem akcji zachowań profilaktycznych. Od 2015 r. organizuje w Krakowie festiwal KultURO, którego celem jest profilaktyka urologiczna i przełamywanie tabu – mówienia o zaburzeniach układu moczowego. Do tego projektu angażuje znane gwiazdy muzyki i zachęca do wspólnego promowania zdrowia.

Nagrody „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia 2019” przyznane zostały w dziesięciu kategoriach:

  • „Menedżer Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne”
  • „Menedżer Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – placówki prywatne”
  • „Lider Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital”
  • „Lider Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – zdrowie publiczne”
  • „Lider Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – działalność edukacyjno-szkoleniowa”
  • „Lider Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – działalność charytatywna”
  • „Lider Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – media i PR”

Źródło: Szpital Uniwersytecki

Poprzedni artykułKatalog Krajowych Klastrów Kluczowych – już dostępny!
Następny artykułCOSMEETING – Podsumowanie