Nowa Siedziba Szpitala Uniwersyteckiego – przestrzeń dla innowacji

645
Operating Room

W bieżącym roku zamierzamy podzielić się z Państwem naszym doświadczeniem i wiedzą w zakresie innowacji na przykładzie oddawanej właśnie do użytku nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego Kraków-Prokocim, a także doświadczeniem Gości reprezentujących inne podmioty lecznicze i instytucje działające w obszarze inwestycji szpitalnych.

Medyczne innowacje mogą zwiększyć możliwości leczenia przy obniżeniu kosztów, pomagając pacjentom, rozwijając naukę i wzmacniając gospodarkę. Istnieje jednak wielka potrzeba właściwego zdefiniowania innowacji. Potencjał polskich szpitali klinicznych
i instytutów nie jest właściwe wykorzystany, innowacje to nie tylko konkretne produkty lecznicze i wyroby medyczne, ale także rozwiązania systemowe. We współczesnych szpitalach stosowane są najnowsze technologie – nie tylko medyczne, ale także techniczne, informatyczne, budowlane czy organizacyjne.

Podczas sesji chcielibyśmy podzielić się doświadczeniami i podyskutować

  • jakie są główne kierunki innowacji w lecznictwie szpitalnym
  • jakie są największe bariery dla innowacji
  • oraz jak je pokonywać.

Zapraszamy na sesję Innowacyjny Szpital na #LSOS19

Lider Sesji: Krzysztof Mydel
Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Krzysztof Mydel, ur. 02.03.1971, absolwent Wydziału Lekarskiego CMUJ w Krakowie, lekarz medycyny, specjalista onkologii klinicznej, od wielu lat zajmujący się organizacją i zarządzaniem w ochronie zdrowia, z doświadczeniem pracy na stanowiskach menedżerskich w Narodowym Funduszu Zdrowia oraz publicznych i prywatnych podmiotach leczniczych; obecnie zatrudniony w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie jako Zastępca Dyrektora odpowiedzialny m.in. za sprawy informatyzacji, badań klinicznych, obsługę projektów europejskich i krajowych oraz przygotowanie przeniesienia działalności do nowej siedziby Szpitala w Krakowie-Prokocimiu.

Poprzedni artykułJak sfinansować stworzenie i rozwój swojego biznesu, czyli świat nie kończy się na dotacjach! – Śniadanie VIP
Następny artykułLife Science Park – Polska Dolina Biotechnologiczna