Szpital na Klinach, Grupa NEO Hospital

642
Operating Room

Nowoczesny szpital XXI w. to sprawne i twórcze połączenie dwóch podstaw: ludzi i najnowszych technologii. Należący do Grupy NEO HOSPITAL krakowski Szpital na Klinach łączy najwybitniejszych w swoich specjalizacjach lekarzy z ultranowoczesnym sprzętem, budując jeden z najbardziej efektywnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Harmonia działania, koordynacja pracy oraz personalizowane plany leczenia, są źródłem naszych sukcesów medycznych. Naszym celem jest maksymalizacja komfortu pacjentów, w tym przyspieszenie ich rekonwalescencji i powrotu do pełni aktywności życiowej oraz zawodowej. Cele te osiągamy, głównie poprzez najdoskonalszy sprzęt i narzędzia dostępne we współczesnym świecie, w tym robota da Vinci, na których na co dzień pracują nasi lekarze.

System wsparcia chirurgicznego da Vinci to obecnie najbardziej zaawansowany system robotyczny na świecie, stosowany w leczeniu zabiegowym wielu schorzeń, w tym chorób nowotworowych. Z jego wykorzystaniem przeprowadza się ponad 170 typów zabiegów chirurgicznych, przede wszystkim operacje macicy, prostaty i jelita grubego oraz operacje w obrębie pęcherza moczowego, nerek, trzustki, płuc, czy serca.

Obecnie na całym świecie wykorzystywanych jest 5,3 tys. robotów da Vinci, z pomocą których wykonywanych jest rocznie ponad 1 mln operacji. Interdyscyplinarne zastosowanie tej techniki operacyjnej, w połączeniu z wysokimi standardami jakości oraz wieloletnim doświadczeniem klinicznym certyfikowanych lekarzy, daje ogromne nadzieje dla wielu chorych, w tym pacjentom z chorobami nowotworowymi.

W Centrum Chirurgii Robotycznej Szpitala na Klinach z wykorzystaniem robota da Vinci realizujemy zabiegi operacyjne w zakresie ginekologii, urologii oraz chirurgii ogólnej. Centrum Chirurgii Robotycznej to również centrum szkoleniowe, które realizuje jedyne w Polsce Międzynarodowe Kursy Chirurgii Robotycznej.

Prezenter:
Joanna Szyman
Prezes Zarządu Grupy Neo Hospital

Menadżer oraz ekspert z 17-letnim doświadczeniem w branży medycznej oraz ubezpieczeniowej. Obecnie wiceprezes zarządu w Grupie Upper Finance oraz prezes zarządu Grupy NEO Hospital. Od 2002 r. związana z sektorem bankowym i ubezpieczeniowym. Od 2009 r. związana z sektorem medycznym. Pełniła funkcje w Zarządach i Radach Nadzorczych największych spółek medycznych w Polsce. Zarządzała licznymi procesami M&A (o łącznej wartości ponad 1 mld PLN) oraz procesami integracji przejmowanych podmiotów. Posiada kompetencje z zakresu budowania kapitału ludzkiego, zarządzania poprzez jakość, zarządzania ryzykiem w podmiotach medycznych oraz restrukturyzacji i optymalizacji przedsiębiorstw medycznych. Pełniła funkcję wiceprezesa Polskiej Unii Szpitali Specjalistycznych przy Konfederacji Pracodawców „Lewiatan”. Doradzała, jako ekspert branżowy, największym funduszom private equity, m.in. Bridgepoint, Innova, CEE Equity, PENTA. Za swoje osiągnięcia w dziedzinie zarządzania wielokrotnie wyróżniana i nagradzana, w tym nagrodami: Portret Polskiej Medycyny, w kategorii Menadżer Rynku Zdrowia 2013, Medal Solidarności Społecznej – przyznawany za etyczne prowadzenie biznesu i zaangażowanie społeczne, Manager Award 2014 – prestiżowe wyróżnienie nadawane menadżerom w uznaniu ich osiągnięć i skuteczności w dziedzinie zarządzania. Absolwentka Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła także studia Doradztwo Personalne i Organizacyjne oraz studia podyplomowe z Prawa Handlowego. Posiada również dyplom Menadżera Ochrony Zdrowia.

Poprzedni artykułNowi Członkowie Klastra
Następny artykułInternational Research Foundation Sano seeking to appoint a Director for the Centre