Clinical Biomarkers & World CDx Europe Summit

634

24-25 Marca, 2021 roku odbędzie się konferencja poświęcona tematyce biomarkerów klinicznych w ramach projektu Clinical Biomarkers & World CDx Europe.

Konferencja Clinical Biomarkers & World CDx Europe Summit, która odbędzie się 24 i 25 marca 2021 roku, gromadzi kiderów działających w obszarach biomarkerów, diagnostyki i medycyny precyzyjnej. Spotkanie z myślą o funkcjach biomarkerowych, translacyjnych, klinicznych, regulacyjnych i komercyjnych ma na celu pomóc w ulepszaniu biomarkerów, a co za tym idzie poprawić wyników pacjentów oraz standardów opieki.

Wynikiem spotkania mają być działania związane ze sprostaniem kompleksowym wyzwaniom i dostarczeniu pacjentom produktów Drug-Dx związanych z ciągle rosnącym zapotrzebowaniem na terapie z ich użyciem.

Wyjątkowa okazja do nawiązania współpracy i dzielenia się doświadczeniem

Wydarzenie dotyczyć będzie kluczowych aspektów związanych z odkrywaniem biomarkerów po analizę rynku leków Dx. Podczas licznych paneli dyskusyjnych uczestnicy będą mieli możliwość zapoznać się z opinią ponad 45 światowych ekspertów oraz poznać najnowsze narzędzia i techniki walidacji przydatności biomarkerów, pokonywania wyzwań związanych z doborem pacjentów w rzadkich chorobach czy kształtowanie strategii diagnostycznej. Dwudniowe spotkanie online pomoże również w nawiązywania kontaktów online oraz prowadzenia dyskusji w tematyce biomarkerów.

Jak podkreślają organizatorzy – biomarkery są niezbędną pomocą w opracowywaniu leków. Współpraca jak i dzielenie się doświadczeniem jest szczególnie ważne w czasie pandemii Covid-19, która wywiera dodatkową presję w wielu obszarach medycznych.

Spotkanie przygotowywane jest z myślą o zespołach: biofarmaceutycznych, klinicznych i diagnostycznych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla twórców leków, badaczy i pracowników naukowych.

Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 Marca, 2021 roku w całości w formie online. Wymagana jest rejestracja. Więcej informacji na stronie organizatora. Zapraszamy do udziału!


Poprzedni artykuł#VitaFoods Europe 2021 – suplementy diety i żywność funkcjonalna
Następny artykułJakie są potrzeby, perspektywy i wyzwania medycyny obliczeniowej?