Garaż Lifescience – współdzielony dostęp do infrastruktury, zasobów oraz usług

1042

Planujemy uruchomienie nowej usługi, polegającej na krótkoterminowym udostępnianiu, na zasadach współdzielenia, zasobów laboratoryjnych i zaplecza biurowego w Parku Lifescience. 

W ramach usługi będzie oferowany dostęp do 3 niezależnych zasobów,  z możliwością ich krótkoterminowego najmu (od 1 dnia do kilku tygodni), wraz z podstawowym wyposażeniem i aparaturą:

  • laboratorium precyzyjnej techniki medycznej, posiadające stanowiska pracy z przeznaczeniem na równoległą pracę kilku zespołów, realizujących małe projekty z dziedziny technologii medycznych: robotyki, elektroniki, sensoryki, IOT, wereables itp.,
  • laboratorium biologii i chemii, wyposażone w podstawowe narzędzia i aparaturę laboratoryjną, o elastycznej charakterystyce umożliwiającej dostosowanie do potrzeb zespołu,
  • przestrzeń biurowa (co-working), wyposażona w narzędzia do pracy indywidualnej i zespołowej, w tym do telekonferencji, pracy zdalnej, prezentacji, szkoleń i warsztatów. 

Korzyści: przedsiębiorca lub osoba rozpoczynająca swoją działalność, nie musi ponosić pełnych kosztów wynajmu i eksploatacji laboratorium czy biura  w celu wykonania małych serii, czy wykonania i testowania prototypu. Może rozwijać innowacyjny produkt w bezpiecznym, właściwym dla natury inwencji otoczeniu, korzystając z podstawowego wyposażenia, jak również z bardziej zaawansowanych, komplementarnych usług dostępnych w Parku LifeScience. Wartością jest też możliwość kontaktów, konsultacji i współpracy z osobami – ekspertami z tej samej branży, w tym możliwość generowania i rozwijania wspólnych projektów.

Spotkanie przy śniadaniu, poświęcimy dyskusji nt. potrzeby, uwarunkowań, szans i zagrożeń takiego rozwiązania.  Interesujące jest też  w jaki sposób można by wykorzystać i jakie inne pomysły realizować, mając do dyspozycji taką infrastrukturę.  

Zapraszamy w czwartek, 6 maja o godz. 9.00, z własną kawą i rogalikiem, a także z pytaniami i ew. własnymi pomysłami związanymi z Garażem Lifescience.

Temat: Garaż Lifescience – współdzielony dostęp do infrastruktury, zasobów oraz usług
Data: Czwartek, 6 maja 2021, godz. 9:00 – 10:00
Miejsce: Online – wejście via link

Do zobaczenia przy kawie!

Poprzedni artykułProgram Horyzont Europa – wsparcie dla badań i innowacji w obszarze zdrowia!
Następny artykułBiotechnologia medyczna – EUROBIOTECH w odsłonie online