In Silico Medicine w Krakowie

1665
CECM

W Krakowie powstanie Centrum Nowych Metod Obliczeniowych w Medycynie Spersonalizowanej – nowa jednostka badań wdrożeniowych, w której będą rozwijane nowatorskie metody diagnostyki medycznej i spersonalizowanej wykorzystujące w tym celu zaawansowane technologie, modele i symulacje komputerowe.

Nowe metody będą rozwijane w ścisłej współpracy nauki z biznesem – celem jest systematyczne wdrażanie nowych metod do praktyki klinicznej. 

Projekt ma na starcie zagwarantowane finansowanie w wysokości 30M€, z czego połowa przeznaczona będzie na pierwsze projekty badawcze, które nie zostały jeszcze zdefiniowane – to pierwsze z zadań nowego instytutu. Plan przewiduje dynamiczny rozwój współpracy z wieloma partnerami oraz szybkie rozwinięcie kolejnych projektów B&R. Połowa z dostępnych na 7 lat środków przeznaczona będzie m.in. na działalność wspomagającą komercjalizację wyników badań i rozwój współpracy z przemysłem. 

Formalnie działalność  Instytutu InSilico Medicine w Krakowie rozpocznie się latem br., dlatego podczas sesji Next Health w ramach Cracow Tech Week, wydarzenia które jest  częścią IMPACT’19, zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem i współpracą na spotkanie, na którym porozmawiamy z liderami projektu na temat jego przyszłości – jakie szanse otwierają się przed środowiskiem związanym z inżynierią biomedyczną, od czego Centrum zacznie i jak będą budowane dalsze relacje z otoczeniem, jaki zasięg i jaki wpływ będzie miała działalność Centrum na nasze zdrowie i jakość życia.”

Wydarzenie ma miejsce 22 maja o godz. 1700 w FORUM PRZESTRZENIE.

Link do agendy CTW: https://cracowtechweek.com/agenda/

Poprzedni artykułBakteriofagi jako alternatywa dla antybiotyków
Następny artykułAkademia BioMed PFR wyszkoli polskich liderów branży medycznej i farmaceutycznej