Jak sfinansować stworzenie i rozwój swojego biznesu, czyli świat nie kończy się na dotacjach! – Śniadanie VIP

309
dofinansowania projektów

Zastanawiasz się jak możesz zdobyć dofinansowanie swojej działalności?

Przyjdź 22 października na „Drugie Śniadanie VIP Klastra LifeScience Kraków”, podczas którego poznasz jak można stworzyć i rozwijać biznes nie tylko dzięki dotacjom.

Data: 22 października
Godzina 9:00
Miejsce: Kolanko Nº 6, przy ul. Józefa 17 na krakowskim Kazimierzu

Od obecnej perspektywy finansowej UE, a już szczególnie w następnym okresie, wsparcie przedsiębiorstw za pomocą dotacji i grantów będzie bardzo ograniczone. Miejsce bezzwrotnych programów, zajmują instrumenty zwrotne – preferencyjne pożyczki i poręczenia. Ich największe zalety to:

 • preferencyjne oprocentowanie i brak jakichkolwiek innych opłat (od 0,44% w skali roku),
 • bardzo szybki czas uzyskania finansowania (14 dni roboczych),
 • bardzo duża elastyczność w zakresie pokrywanych wydatków,
 • finansowanie rozłożone na okres nawet 7 lat,
 • ciągły nabór wniosków – brak konkursów i konkurencji miedzy wnioskodawcami,
 • brak wymaganego wkładu własnego.
 • możliwość złożenia wniosku w przyjaznej, elektronicznej formie.

Obecnie dla nowo tworzonych i już działających przedsiębiorstw oferowane jest finansowanie ze środków województwa małopolskiego i UE w postaci preferencyjnych pożyczek o wartości od 10 tys do 1 mln zł. Okres spłaty może sięgać 7 lat. Dostępna jest także 6 miesięczna karencja w spłacie kapitału. Oprocentowanie wynosi 1,87% lub 2,87% – uzależnione jest od branży i lokalizacji inwestycji. Brak jest jakichkolwiek opłat i prowizji.

Z pożyczek mogą korzystać tak podmioty zarejestrowane w Małopolsce jak i realizujące inwestycje na terenie województwa.

Ponadto, w listopadzie zostanie również ponownie uruchomiony program „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie” – skierowany do osób które dopiero otwierają swój biznes. Finansowanie pochodzi ze środków budżetu państwa i ma postaci preferencyjnych pożyczek o wartości od ok. 100 tys zł. Okres spłaty może sięgać 7 lat. Dostępna jest także 12 miesięczna karencja w spłacie kapitału. Oprocentowanie wynosi 0,44% – brak jest jakichkolwiek opłat i prowizji. Z pożyczek mogą korzystać podmioty zarejestrowane na terenie całej Polski.

Kto jest operatorem tych programów?

Bezpośrednim operatorem tych programów jest Małopolski Fundusz Ekonomii Społecznej we współpracy z Towarzystwem Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych. Obie te instytucje nie są podmiotami komercyjnymi.

Masz pomysł na biznes? Potrzebujesz funduszy na jego realizację? A może prowadzisz swoją działalność i chciałbyś uzyskać dodatkowe dofinansowanie? Przyjdź i dowiedz się więcej na temat dostępnych opcji dofinansowania oraz innych możliwości wsparcia Twojego biznesu. 

Spotkanie poprowadzi Rafał Sułkowski – Prezes Zarządu Małopolskiego Funduszu Ekonomii Społecznej.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedsiębiorców, startupy oraz osoby planujące rozpoczęcie swojej działalności. Udział w spotkaniu to również okazja do networkingu i bezpośrednich rozmów z naszym Ekspertem.

Czekamy na Was we wtorek, 22 października 2019 w restauracji Kolanko Nº 6, przy ul. Józefa 17 na krakowskim Kazimierzu.

Zapisz się

ZASADY DRUGICH ŚNIADAŃ VIP KLASTRA LIFESCIENCE KRAKÓW:

 1. Na Śniadania VIP zapraszamy przede wszystkim Członków Klastra LifeScience Kraków – osoby reprezentujące zarząd, władze lub inne organy decyzyjne a także zaproszeni goście. Czekamy również na osoby wyrażające chęć wstąpienia w nasze szeregi.
 2. Uczestnicy płacą za siebie i swoich gości. Złoty Partner Klastra nie płaci za pierwszą osobę.
 3. Koszt śniadania wynosi 28 zł od osoby, płatne elektronicznie przy zgłoszeniu udziału (opcja polecana) lub na miejscu gotówką – dla zainteresowanych wystawimy fakturę za usługi biznesowe.
 4. Tematy ustalamy z wyprzedzeniem 2-3 spotkań. Za każdym razem powiemy krótko, co ważnego dzieje się w Klastrze. Zawsze pozostawimy też czas na „sprawy inne”.

Zajrzyj na BLOG Klastra!

Dołącz do #LSOS19