
Jaki wpływ na zachorowalność na raka ma środowisko? Woda, słońce, powietrze oraz najbliższe otoczenie (dom) i ich stan. Trzeci dzień LSOS dobiegł końca i pozostawił nam dużo materiału do przemyśleń.
Poranna sesja Healthy Environs, której liderem był Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk, poświęcona była badaniom i statystykom dotyczącym środowiska i jego dobrego lub złego wpływu na nasze zdrowie. Wysłuchaliśmy trzech keynotów: Pawła Koczkodaja, Anny Małgorzaty Czarneckiej oraz Jakuba Jędraka oraz 4 ekspertów, którzy przedstawili różne czynniki mające wpływ na zdrowie i życie.
W drugiej części dnia, podczas sesji Life Science StartUp Scene, wysłuchaliśmy ciekawej dyskusji ekspertów o tym, czy istnieją innowacyjne rozwiązania w dziedzinie technologii, produktów i usług pozwalające uniknąć „raka środowiskowego”, np. związanych z zanieczyszczeniem powietrza atmosferycznego, powietrza w pomieszczeniach, wody, promieniowania lub gospodarki odpadami? Oraz poznaliśmy 5 startupów, które przedstawiły swoje projekty.
Liderem dzisiejszego Life Science StartUp Scene był BHT Startup Hub, a sesję fantastycznie prowadził Adam Formanek.
Widzimy się już jutro o godzinie 9:00 na sesjach biznesowych!
ZOBACZ PROGRAM WYDARZENIA
Life Science Open Space 2022 po raz pierwszy organizowane jest na nowej Cyfrowej Platformie Współpracy.
Uczestnicy wydarzenia, oprócz udziału w LSOS będą mogli skorzystać z wielu narzędzi dedykowanych współpracy, takich jak:
- Umawiania spotkań 1:1
- Dodawania swoich ofert współpracy w sekcji Marketplace
- Korzystania z zasobów i dostępu do społeczności life science
- Możliwości prezentacji swoich produktów / usług
Dla wszystkich zarejestrowanych uczestników LSOS dostęp do Cyfrowej Platformy Współpracy będzie darmowy aż do 31 stycznia 2023 roku!
Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie www.LSOS.info.
Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Miasto Kraków
Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2020-2022