Postęp w rozwoju rynku farmaceutycznego – „Biomed Lublin” innowacyjny Partner do współpracy

1740

Innowacja, zwłaszcza ta w przemyśle farmaceutycznym, jest niezbędna do tego, aby następował postęp, produkty lecznicze były coraz lepsze, a terapie skuteczniejsze. Jak obecnie wygląda rozwój nowego produktu leczniczego w Polsce? Na najbliższym spotkaniu porozmawiamy o tym z naszymi Gośćmi, przedstawicielkami firmy Biomed Lublin.

„BIOMED-LUBLIN” Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A –  firma farmaceutyczna, która działa na rynku polskim i zagranicznym od 1944 roku. Od początku powołania firmy jej głównym zadaniem było wytwarzanie produktów leczniczych stanowiących filar zabezpieczenia w produkty immunologiczne. Wiedza, doświadczenie i technologia wypracowana przez 75 lat funkcjonowania umożliwia dziś wytwarzanie produktów leczniczych w oparciu o materiał biologiczny, a przede wszystkim drobnoustroje i osocze ludzkie w takich segmentach jak wakcynologia, onkologia, immunologia i ginekologia.

Biomed Lublin WSiSz S.A jest jednym z nielicznych wytwórców leków w oparciu o prątki gruźlicy BCG do leczenia takich chorób jak rak pęcherza moczowego, który jest w pierwszej dziesiątce szybko rozwijających się nowotworów na świecie i szczepionki przecigruźliczej BCG, która jest jedną z podstawowych szczepionek w programie szczepień w Polsce. Aktualnie firma buduje Centrum Innowacji Biotechnologicznych BCG, w którym planowane są prace badawczo rozwojowe dla produktów opartych na prątku gruźlicy..

Na czwartkowym spotkaniu opowiemy o działalności Biomed Lublin, przybliżmy tematy związane z prątkiem gruźlicy BCG, porozmawiamy o rozwoju rynku farmaceutycznego oraz o planach badawczo-rozwojowych firmy.

Naszymi Gośćmi będą: Katarzyna Konarska oraz Monika Wójcik-Żydek z Działu Rozwoju Biomed Lublin.

Serdecznie zapraszamy z kawą i rogalikiem!

Temat: Postęp w rozwoju rynku farmaceutycznego – „Biomed Lublin” innowacyjny Partner do współpracy
Data: Czwartek, 7 października 2021, godz. 9:00 – 10:00
Miejsce: Online – wejście via link

Warto wziąć udział! Do zobaczenia!

Poprzedni artykułCo łączy geografię z mikrobiotą człowieka?
Następny artykułUniwersytet – miejsce nie tylko do nauki