Serwis COVID-19 – informujemy i łączymy siły, bo mamy wspólny cel!

1100

Serwis Covid-19 to nie tylko portal informacyjny, gdzie można znaleźć m.in. aktualne statystyki, opinie ekspertów czy praktyczne porady związane z tematem SARS-COV-2. To także, a może i przede wszystkim, platforma współpracy integrująca działania wielu podmiotów. Główny cel  portalu jest jeden – wspólnie przeciwdziałać negatywnym skutkom, jakie wywołał koronawirus.

Przygotowując serwis wiedzieliśmy, że tylko działając razem, każdy z nas może osiągnąć więcej. Cieszy nas duże zainteresowanie akcją, bo im więcej nas jest, tym więcej dobrych rezultatów możemy razem uzyskać. Zapraszamy do korzystania i współpracy! Poniżej przedstawiamy niektóre z obszarów dostępnych w ramach serwisu.

Giełda potrzeb i ofert – kooperacja to podstawa postępu

Giełda potrzeb i ofert ułatwia poszukiwanie klientów i kooperantów oraz umożliwia przeorganizowanie łańcuchów dostaw, bez których trudniej jest w obecnej sytuacji utrzymać zatrudnienie i sprawnie funkcjonować na rynku. Podmioty, które opublikowały swoją ofertę/potrzebę (kategorie produktów i usług znajdziesz tutaj) mogą liczyć na wsparcie Klastra w nawiązaniu współpracy, wykorzystaniu zasobów, kompetencji i zdolności produkcyjnych dla zaspakajania potrzeb rynkowych. Dołączając do giełdy (formularz), każdy może bezpośrednio przeciwdziałać negatywnym skutkom ograniczeń działalności gospodarczej wprowadzanym z powodu epidemii COVID-19.

Współpraca z Europą, ponieważ gramy do jednej bramki!

W sekcji Współpraca w UE publikujemy wybrane dobre praktyki, ciekawe projekty oraz inicjatywy podejmowane przez kraje członkowskie na rzecz wspólnych priorytetów całej UE:

  • ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19
  • zapewnienia dostępu do sprzętu medycznego
  • prowadzenia intensywnych badań nad odkryciem szczepionki
  • zwalczania skutków społeczno-ekonomicznych kryzysu.

LifeScience Kraków od wielu lat współpracuje z partnerami (w tym klastrami) z całej Europy, dlatego dobrze wiemy, że wspólne europejskie podejście i ścisła koordynacja są niezbędne, by skutecznie przeciwdziałać epidemii. W serwisie znajdziesz m.in. informacje o tym, w jaki sposób Europejska Platforma Współpracy Klastrów reaguje na pandemię Covid-19, jakie informacje w związku z koronawirusem, publikowane są na nowej stronie Komisji Europejskiej dla przemysłu i MŚP. Dużo ciekawych projektów realizowanych jest w UE. Zależy nam, by użytkownicy naszego serwisu nie tylko byli o nich poinformowani, ale brali w nich aktywny udział i korzystali z dostępnych szans współpracy międzynarodowej.

Poznaj swojego wroga, aby go pokonać!

SunTzu przekonywał, że kto zna wroga i zna siebie, nie będzie zagrożony choćby i w stu starciach. Kto nie zna wroga, ale zna siebie, czasem odniesie zwycięstwo, a innym razem zostanie pokonany. W sekcji zasoby w internecie prezentujemy rzetelną, sprawdzoną i praktyczną wiedzę na temat Covid-19. Staramy się, aby forma przekazu była różnorodna i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W serwisie można znaleźć webinaria, wywiady z ekspertami, raporty, publikacje – wszystko to, aby lepiej poznać istniejące zagrożenie i móc je pokonać – najlepiej bez strat.

Dzięki akcji #CoronaNinjas, każdy może wesprzeć polską służbę zdrowia

Podobno miarą człowieczeństwa jest wielkość naszej troski o drugiego człowieka. Lekarze i pielęgniarki to bohaterowie naszych czasów. Narażając własne zdrowie, a czasem nawet własne życie stają na pierwszej linii frontu podczas pandemii Covid-19, by ratować pacjentów. Dzięki wielu osobom i firmom, które włączyły się w naszą akcję fundraisingową #CoronaNinjas, w ciągu dwóch miesięcy zakupiliśmy i przekazaliśmy szpitalom tysiące masek, rękawiczek, płynów. Szczegółowe informacje dostępne są w serwisie #CoronaNinjas, a bieżące relacje z przebiegu akcji znaleźć można na dedykowanej stronie na facebooku.

Dziękujemy, że włączacie się w inicjatywy realizowane przez Klaster LifeScience Kraków i razem z nami chcecie budować lepszą rzeczywistość. Mamy nadzieję, że już wkrótce będzie to rzeczywistość POST-COVID-19!

Poprzedni artykułZdrowie publiczne w UE – wszystko, co warto wiedzieć
Następny artykułSystem zamówień instytucji UE – szansa na działalność poza Polską?