
Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020
Celem projektu jest wzmocnienie konkurencyjności MŚP działających w obszarze inteligentnej specjalizacji „Nauki o życiu”, poprzez zintegrowany program promocji oferty gospodarczej, powiązany z programem stymulowania i wspierania ekspansji na rynki międzynarodowe.
Projekt nawiązuje bezpośrednio do szans i wyzwań sektora MŚP, charakteryzującego się wysoką dynamiką zmian i rozwoju oraz wysokim kosztem i stopniem ryzyka rozpoczynania działalności biznesowej.
Prowadzisz Przedsiębiorstwo Mikro, Małe lub Średnie?
Weź udział w projekcie!
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego.
Zadzwoń – dowiedz się więcej: +48 122974698
Projekt PROmocja potencjału gospodarczego BIO-Regionu MAŁOPOLSKA na arenie międzynarodowej (ProBio Małopolska) jest elementem strategii Klastra LifeScience Kraków, której długoterminowym celem jest budowanie pozycji „Bio-Regionu Małopolska, jako lidera wśród bio-regionów w Europie Centralnej i Wschodniej, posiadającego zdolność konkurowania i współpracy z rozwiniętymi regionami w Europie i na Świecie”.
Cel ten w perspektywie długoterminowej zostanie osiągnięty dzięki istnieniu efektywnego „ekosystemu innowacji w obszarze nauk o życiu” w Małopolsce. Kluczowym elementem tego ekosystemu, posiadającym największy potencjał wzrostu w skali globalnej, jest sektor małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), prowadzących działalność innowacyjną w obszarze inteligentnej specjalizacji „nauki o życiu”, będących na wszystkich etapach rozwoju firmy (tj. od startupu do rozwiniętej działalności komercyjnej).
Organizacja Projektu i zaplanowane zadania
Projekt będzie realizowany przez konsorcjum 3 podmiotów: Fundację Klaster LifeScience Kraków (lider), Jagiellońskie Centrum Innowacji oraz Fundację Inicjatyw Innowacyjnych. Podział zadań podyktowany jest kluczowymi kompetencjami i zasobami, jakie są potrzebne dla osiągnięcia celów Projektu.
Zaprojektowano łącznie 9 zadań, w tym siedem komplementarnych, realizujących cele projektu:
- Strategia promocji Bio-Regionu i sektora life science, jako inteligentnej specjalizacji Małopolski
- Rozwój funkcjonalności portalu Klastra: www.lifescience.pl
- Rozwój kompetencji w zakresie internacjonalizacji MŚP sektora wysokich technologii
- Misje wyjazdowe przedstawicieli MŚP na spotkania eksperckie dotyczące współpracy przy rozwoju innowacyjnych produktów i usług
- Wsparcie udziału przedsiębiorców w międzynarodowych imprezach targowych / partneringowych
- Rozwój Life Science Open Space jako markowej koncepcji promocji inteligentnej specjalizacji Regionu
- Organizacja misji przyjazdowych Ekspertów-Inwestorów
oraz dwa, których celem jest monitoring i ewaluacja efektywności realizowanych przedsięwzięć oraz efektywne zarządzanie Projektem:
- Monitorowanie i ewaluacja rezultatów projektu
- Obsługa administracyjna projektu
Projekt wpisuje się w cele Regionalnej Strategii Innowacji, w szczególności odnoszące się do wzrostu innowacyjności gospodarki regionalnej (oś priorytetowa 1) oraz do budowania otwartego na innowacje, konkurencyjnego i silnego sektora MŚP (oś priorytetowa 3). W tym zakresie Projekt zakłada realizację kompleksowych działań w zakresie:
- rozwoju i wykorzystania nowoczesnych narzędzi promocji,
- rozwoju kompetencji, wsparcia udziału w misjach eksperckich,
- wsparcia udziału w specjalistycznych targach branżowych,
- ułatwienia kontaktów z inwestorami branżowymi,
- oraz budowania marki Regionu Małopolska w oparciu o międzynarodową imprezę branżową.
Działania w Projekcie będą skoordynowane z innymi działaniami na rzecz rozwoju Bio-Regionu Małopolska w ramach programu Klastra LifeScience Kraków.
Lider projektu: Fundacja Klaster LifeScience Kraków
Partnerzy projektu:
Budżet projektu: 3 165 412,50 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 2 690 600,63 zł
Czas trwania projektu: 30 miesięcy
WARSZTATY I SZKOLENIA MISJE GOSPODARCZE IMPREZY TARGOWO PARTNERINGOWE SPOTKANIA Z INWESTORAMI