Nowi Partnerzy Klastra – Nowe możliwości współpracy

2672

Serdecznie witamy w naszym gronie nowych Partnerów Klastra LifeScience Kraków, przyjętych 23 sierpnia! Nasza społeczność poszerzyła się o 12 firm.

Zapraszamy do zapoznania się z profilami tych instytucji oraz ich ofertami technologicznymi:

Aban V.C.  (sp. z o.o.)

ABAN.VC to fundusz inwestujący w innowacyjne przedsiębiorstwa, który skupia w swoim ekosystemie ponad 40 aktywnych inwestorów prywatnych. Fundusz tworzy optymalne warunki inicjowania współpracy pomiędzy Inwestorami a Przedsiębiorcami, którzy poszukują środków finansowania na realizację swoich pomysłów i przedsięwzięć.

Bardomed sp. z o.o. 

BardoMed jest producentem i dystrybutorem sprzętu rehabilitacyjnego oraz medycznego. Firma jest właścicielem marki CarePump – linii innowacyjnych urządzeń do presoterapii opracowanych we współpracy z ekspertami limfologii.

D.A. VAC sp. z o.o

D.a.VAC oferuje szeroką gamą Innowacji Technologicznych, które mogą być stosowane w przedsiębiorstwach dla podniesienia jakości produktów poprzez nadanie im nowych, konkurencyjnych właściwości. Innowacją Technologiczną jest też możliwość zwiększenia wydajności produkcji lub wprowadzenie nowych wyrobów na rynek. 

Farmabol sp. z o.o. 

Farmabol to firma zajmująca się rozwojem sektora medyczno-farmaceutycznego. Jej misją jest wykorzystanie najnowszych zdobyczy technologii w celu polepszenia życia i samopoczucia każdego pacjenta. Stawiają na szeroki dostęp do nowości medyczno-farmaceutycznych, a także do szybkiej i prostej diagnozy, zwiększając świadomość pacjenta oraz komfort jego życia.

Gin – Medical sp. z o.o.

Firma specjalizująca się w dystrybucji sprzętu, narzędzi i wyrobów medycznych z zakresu ginekologii i uroginekologii – młodej dziedziny medycyny, którą promują, a w celu jej rozwoju dostarczają produkty od innowacyjnych producentów z całego świata.

KRN Labs Dr Przemysław Korzeniowski

KRN Labs tworzy innowacyjne symulatory chirurgiczne wysokiej wierności, dzięki którym lekarze mogą zdobywać oraz doskonalić swoje umiejętności bez narażania zdrowia i życia pacjentów. Oferyje oprogramowanie rzeczywistości wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) przeznaczone do symulacji procedur w obszarze chirurgii ogólnej, kardiologii, endoskopii oraz okulistyki.

Medical Inventi S.A. 

Medical Inventi łączy świat medycyny z biznesem. Spółka powstała jako inicjatywa środowiska akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz prywatnego kapitału, w celu komercjalizacji badań naukowych wdrażanych na potrzeby profilaktyki i ochrony zdrowia ludzkiego. 

SANO – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej – Międzynarodowa Fundacja Badawcza

Sano to międzynarodowa fundacja badawcza z siedzibą na terenie Małopolski, pełniąca funkcję instytutu badawczego non-profit, który zajmuje się rozwojem medycyny obliczeniowej oraz tworzeniem zaawansowanych rozwiązań informatycznych na potrzeby zapobiegania, diagnozowania i leczenia chorób, aby sprostać ogólnoświatowemu zapotrzebowaniu na skuteczną i wydajną opiekę zdrowotną. 

Si-Cura sp. z o.o.

Si-cura to polski producent oraz dystrybutor wysokiej klasy sprzętu medycznego. Proces wytwarzania aparatury medycznej został oparty o najnowsze technologie. Produkty są zgodne z surowymi normami oraz dyrektywami medycznymi.

String Polska sp. z o.o. 

String Polska Advanced Medical Instruments to polska firma specjalizująca się w produkcji i dystrybucji ultranowoczesnej aparatury medycznej. Firma dostarcza zaawansowane instrumenty medyczne, wykorzystujące nowoczesne rozwiązania informatyczne i innowacyjne technologie, dla profesjonalistów, w celu zaspokojenia potrzeb oraz poprawy jakości życia

Syvento sp. z o.o. 

SyVento to firma biotechnologiczna oferująca kompleksowe rozwiązania umożliwiające opracowywanie nośników liposomalnych, ze szczególnym uwzględnieniem formulacji LNP dla rozwoju i wytwarzania farmacuetyków, w tym leków w oparciu o RNA. 

WeAdvice sp. z o.o. 

WeAdvice prowadzi intensywne prace nad urządzeniem do monitorowania stanu zdrowia i dobrostanu koni oraz wczesnej diagnostyki chorób. Autorski prototyp urządzenia diagnostycznego wykorzystuje algorytm uczący się, główną funkcjonalnością urządzenia będzie szybkie wykrywanie chorób i ich zapobieganie, co znacznie zmniejszy intensywności przebiegu choroby oraz obniży ewentualne koszty leczenia konia.   

Naszych nowych Partnerów będziecie mogli spotkać i poznać podczas czwartkowych Śniadań Klastra tuż po wakacjach.

Już teraz jednak możecie nawiązać z nimi kontakt poprzez Platformę Współpracy Life Science Open Space. Zarejestruj się za darmo!

Jesteś zainteresowany przystąpieniem do społeczności Klastra LifeScience Kraków? Przeczytaj jak to zrobić!

Poprzedni artykułO chorobach neurodegeneracyjnych na VII Kongresie PTSF
Następny artykułMedApp – Eksperci od AI w medycynie cyfrowej!